Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Минсоцполитики роз'яснило особливості індексації зарплати у разі її підвищення

27 вересня 2012, 10:44
191
0
Реклама

Минсоцполитики в ході розгляду питання відносно індексації заробітної плати відмітило наступне.

Якщо відбувається підвищення заробітної плати на суму менше суми індексації, то здійснюється підвищення заробітної плати і додається сума індексації, визначена з урахуванням суми підвищення заробітної плати. Вказана сума індексації фіксується і виплачується до наступного збільшення заробітної плати, при якому сума збільшення зарплати перевищить вказану фіксовану величину.

Сума індексації і, відповідно, фіксована сума індексації визначається з частини заробітної плати в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

У випадку якщо працівник відпрацював неповний робочий місяць, сума індексації і, відповідно, фіксована сума індексації визначається з розрахунку за повний відпрацьований місяць, а виплачується пропорційно відпрацьованим дням.

Наприклад, працівник знаходився у відпустці і відпрацював неповний місяць. За час відпустки йому виплачується середня заробітна плата, при розрахунку якої враховуються суми індексації. Фіксована сума індексації виплачується пропорційно відпрацьованим дням.

У аналогічному порядку повинна виплачуватися і сума індексації, яка продовжує нараховуватися працівникові, у якого не відбувається підвищення заробітної плати.

У випадку якщо в місяці не відпрацьовано жодного робочого дня, фіксована сума індексації за такий місяць не виплачується, але в наступному вона буде виплачена в повному об'ємі за умови повністю відпрацьованого місяця (лист від 27.08.2012 р. № 261/10/136-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини