Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пільга по НДФЛ діє для двох програм по здешевленню житла

25 жовтня 2012, 11:43
152
0
Реклама

ГНСУ відмітила, то нині в Україні діють дві бюджетні програми по забезпеченню громадян доступним житлом :

- перша (КПКВК 2751190) полягає в сплаті державою 30 % вартостей будівництва (придбання) доступного житла або наданні пільгового іпотечного житлового кредиту (постанови КМУ від 11.02.2009 р. № 140 і від 29.02.2012 р. № 193);

- друга (КПКВК 2751470) здешевлює вартість іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, що потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини відсотків по кредитах, отриманих на будівництво (реконструкцію) або придбання в об'єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками (управителями) в об'єктах, прийнятих в експлуатацію після 2009 року, житла (квартири у багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них) (постанова КМУ від 25.04.2012 р. № 343).

Згідно ч. 2 абз. 1 пп. 165.1.34 НКУ державна підтримка, яка реалізується у рамках вищезгаданих бюджетних програм у вигляді сплати за рахунок державних коштів 30 % вартостей житла або у вигляді відшкодування частини відсотків по кредитах, не включається в дохід оподаткування фізособи.

Крім того, витрати на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, і відсотків по ньому, дозволено включати в податкову скидку (пп. 166.3.8 НКУ).

З метою документального підтвердження участі у бюджетних програмах забезпечення доступним житлом фізособа зобов'язана надати:

- у рамках реалізації першої програми - договір про обслуговування засобів для будівництва (придбання) доступного житла, ув'язнений між громадянином і регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву;

- у рамках реалізації другої програми - договір про надання часткової компенсації відсотків, ув'язнений між громадянином, регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву і банківською установою, якою надається іпотечний кредит.

Перелік об'єктів будівництва, відібраних для реалізації бюджетних програм забезпечення громадян доступним житлом, який визначається Міжвідомчою комісією Минрегионстроя, публікується на сайті Минрегионстроя в розділі "Будівництво і архітектура", рубрика "Державні житлові програми", "Доступне житло" (лист від 17.08.2012 р. № 596/0/51-12/17-1117).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини