Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці вважають, що для звільнення програмної продукції від ПДВ потрібна реєстрація

30 жовтня 2012, 13:52
343
0
Реклама

ДПС в м. Києві нагадала, що згідно п. 26 подразд. 2 разд. XX НКУ з 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р. звільняються від ПДВ операції з поставки програмної продукції, до якої відносяться :

- результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної або учбової комп'ютерної програми (їх компонентів), інтернет-сайтів або онлайн-сервісів;

- криптографічні засоби захисту інформації.

При цьому автори листа стверджують, що звільнення від ПДВ операцій з поставки програмної продукції поширюється тільки на суб'єктів господарювання, які включені в реєстр суб'єктів, що застосовують особливості оподаткування діяльності в індустрії програмної продукції і мають свідоцтво про реєстрацію в якості такого суб'єкта.

Цю думку податківці аргументують пп. 1.6 і 1.7 п. 15 подразд. 10 разд. XX НКУ, якими встановлений порядок реєстрації суб'єктів програмної індустрії і правила оподаткування суб'єкта, що не відповідає певним критеріям.

Окрім того, що приведені податківцями норми дуже віддалено співвідносяться з їх виводами, слід зазначити, що п. 15 подразд. 10 разд. XX НКУ не зовсім з тієї опери, що подразд. 2 разд. XX НКУ.

Пункт 15 подразд. 10 разд. XX НКУ встановлює і регулює ті особливості оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції, які ним же і передбачені (пп. 1.1 цього пункту). При цьому їм передбачені особливості оподаткування тільки по податку на прибуток (пп. 1.2 цього пункту).

Отже, п. 15 подразд. 10 разд. XX НКУ поширюється тільки на особливості оподаткування на прибуток і не має відношення до пільги по ПДВ, встановленої п. 26 подразд. 2 разд. XX НКУ.

У цьому ж листі податківці повторили свою думку про те, що платники ПДВ не мають права відмовлятися від пільг по ПДВ.

Таким чином, концепція податкової служби складається з наступних пунктів:

а) платники ПДВ не мають права відмовитися від застосування пільг по ПДВ;

б) пільга по ПДВ для операцій з поставки програмної продукції надається тільки зареєстрованим суб'єктам програмної індустрії.

У результаті виходить, що платники ПДВ (у тому числі на єдиному податку), які здійснюють постачання програмної продукції, зобов'язані реєструватися суб'єктами індустрії програмної продукції (лист від 02.10.2012 р. № 6239/10/06-408).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини