Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Встановлений обов'язок продажу половини експортної виручки і скорочені терміни ВЭД-розрахунків

20 листопада 2012, 14:23
390
0
Реклама

НБУ скористався своїми новими правами зобов'язувати експортерів продавати валютну виручку і змінювати терміни розрахунків по експортно-імпортних операціях і встановив наступне.

1. Розрахунки по операціях експорту і імпорту товарів повинні здійснюватися в строк, що не перевищує 90 календарних днів (замість 180).

2. 50 % іноземної валюти (яка відноситься до 1-ої групи Класифікатора іноземних валют, а також російські рублі), що поступила резидентам у вигляді виручки від продажу товарів по зовнішньоекономічних договорах, підлягає обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України. Продаж здійснюється без доручення клієнта не пізніше наступного робочого дня після зарахування валюти на розподільний рахунок.

3. Іноземна валюта (яка відноситься до 1-ої групи Класифікатора іноземних валют, а також російські рублі), що поступила на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) в сумі, що рівній або перевищує еквівалент 150 тис. грн. в місяць, підлягає обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України.

Перші дві зміни набули чинності з 19.11.2012 р., третє набуде чинності 27.11.2012 р. і усі вони діятимуть упродовж 6 місяців (постанови від 16.11.2012 р. № 475, 476 і 479).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини