Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновлений порядок прокурорського нагляду

28 листопада 2012, 12:38
159
0
Реклама

Генпрокуратура відмінила порядок організації правозахисної діяльності органів прокуратури і натомість затвердила порядок організації прокурорського нагляду за дотриманням і застосуванням законів.

По суті новий порядок є проекцією старого в профіль, але про його існування багато, виявляється, забули.

Зате завдяки його переутверждению спливли цікаві і дуже актуальні на сьогодні обов'язки прокуратур, деякі з яких діють вже не перший рік.

Наприклад, обидва порядки зобов'язують прокурорів:

- при здійсненні нагляду за дотриманням законів органами державного контролю особливу увагу звертати на законність проведення ними перевірок суб'єктів господарювання, рішень про припинення їх господарської діяльності, анулювання ліцензій, інших неправомірних дій (п. 6.1 нового порядку і п. 2.2 старого);

- щомісячно перевіряти законність правових актів Кабміну, місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування (п. 3.1 нового порядку і п. 10 старого).

Перший обов'язок діє з липня 2012 р., а друга - з жовтня 2010 р.

Нагадаємо, що згідно із Законом про прокуратуру прокурор або його заступник мають право опротестувати акти, зокрема, Кабміну, міністерств і інших центральних органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад.

Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акту і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовцем в десятиденний термін після його вступу.

Цікаво було б упізнати думку прокурорів, наприклад, про різні накази ГНСУ, у тому числі тих, якими податкове відомство відмовляється поділитися з громадськістю.

Новий порядок набуде чинності 01.12.2012 р. (наказ від 07.11.2012 р. № 3гн).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини