Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін роз'яснив нюанси оподаткування ОСМД

26 грудня 2012, 13:54
149
0
Реклама

Мінфін спільно з Минрегионстроем, Мінюстом і ГНСУ розглянули доручення Прем'єр-міністра по усуненню проблеми, пов'язаної із застосуванням до об'єднань співвласників багатоквартирних будинків штрафних санкцій у зв'язку з нереєстрацією платниками ПДВ, і по сплаті і поверненню екологічного податку і збору за спеціальне використання води і повідомили таке.

1. Ні ст. 196, ні ст. 197 НКУ, які визначають операції, що не є об'єктом обкладення ПДВ, і операції, звільнені від обкладення ПДВ, не передбачено виключень з об'єкту оподаткування ПДВ тих або інших операцій, ОСМД, що надаються.

У ОСМД відсутній об'єкт оподаткування по водо-, тепло-, газо-, електропостачанню, гарячому водопостачанню і іншим послугам, засоби за які власники житлових і нежитлових приміщень перераховують безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, що надають ці послуги, або перераховують на рахунок об'єднання для накопичення і наступного перерахування підприємствам, організаціям, які надають ці послуги.

У разі встановлення ОСМД окремої плати за послуги з перерахування отриманих від власників житлових і нежитлових приміщень засобів постачальникам комунальних послуг, у ОСМД виникає об'єкт обкладення ПДВ виходячи з вартості наданих послуг.

Засоби, що поступають на банківський рахунок об'єднання від власників житлових і нежитлових приміщень для компенсації витрат на зміст і ремонт приміщень або іншого майна, що знаходиться в загальній власності об'єднання, не обкладаються ПДВ.

Господарська діяльність об'єднання (наприклад, надання в оренду нежитлових приміщень) є об'єктом обкладення ПДВ.

Нагадаємо про недавній спорі з цього питання між Минрегионстроем і ГНСУ.

2. Повернення помилково сплачених сум екологічного податку за розміщення побутових відходів здійснюється в установленому порядку на підставі заяви платника податків. НКУ не передбачена можливість розробки і затвердження окремого порядку для повернення помилково сплачених сум екологічного податку.

У органах казначейства відкриті бюджетні рахунки, на які платниками сплачуються засоби екологічного податку (коди класифікації прибутків бюджету 19010100 - 19010600), але окремий код для обліку сум екологічного податку, сплачуваних ОСМД, житлово-будівельними кооперативами і житлово-експлуатаційними організаціями, а також повертаних таким платникам, у бюджетній класифікації не передбачений.

3. Якщо ОСМД є юридичною особою, що здійснює господарську діяльність і при цьому використовує воду, отриману від постачальника згідно з угодою на постачання води, то така особа є вторинним водокористувачем і повинно сплачувати збір за спеціальне використання води за об'єми фактично використаної води для потреб, пов'язаних з господарською діяльністю, без урахування об'ємів води, яка використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення.

Тому питання повернення засобів збору за спеціальне використання води таким юридичним особам автори листа вважають недоцільним (лист від 05.07.2012 р. № 31-08310-3-8/4538).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини