Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: оподаткування прибутку

29 грудня 2012, 08:56
254
0
Реклама

Передусім, з 1 січня 2013 року почне діяти новий розмір ставки податку на прибуток підприємства - 19 % (п. 10 подр. 4 р. ХХ НКУ).

Однією з топових новацій в адмініструванні податку на прибуток є введення авансової сплати цього податку і річного звітного періоду для окремих категорій платників.

Авансові платежі по податку на прибуток сплачуються щомісячно у розмірі 1/12 розрахованої суми податку на прибуток за попередній звітний (податковий) рік без представлення податкової декларації.

Ця вимога не поширюється на знову створених суб'єктів господарювання, виробників сільгосппродукції, неприбуткові організації і установи, а також платників податків, у яких прибутки, що враховуються при визначенні об'єкту оподаткування, за останній річний звітний період не перевищують 10 млн. грн. Ця категорія платників податків звітує і розраховується з бюджетом на підставі річної декларації.

У січні - лютому 2013 року авансовий внесок по податку на прибуток повинен буде розраховуватися у розмірі 1/9 податку, нарахованого в декларації за дев'ять місяців 2012 року. Тому, показники цієї декларації знаходяться під особливим контролем податківців, про що ГНСУ повідомляла ще в листі від 03.10.2012 р. № 4975/0/71-12/15-1217.

На жаль, обнародувана на сайті ГНСУ інформація сформульована досить витіювато і допускає різночитання в її трактуванні. У зв'язку з цим органи ДПС планували затвердити Узагальнювальну податкову консультацію, що роз'яснює спірні питання сплати авансових платежів.

Проте, судячи з усього уперше проавансировать бюджет платники податку на прибуток повинні будуть вже в січні 2013 року. Детальніше про це йдеться в матеріалі "Авансові внески по податку на прибуток - 2013: порядок сплати" видання "БУХГАЛТЕР & ЗАКОН".

Разом з цим з 1 січня 2013 року припинить свою дію особливий порядок оподаткування страховиків, встановлений п. 8 подр. 4 р. ХХ НКУ.

Згідно п. 151.1 НКУ (у редакції зі змінами, внесеними Законом № 5412) дохід при здійсненні страхової діяльності юридичними особами - резидентами обкладається по ставці 3 %. Перелік таких прибутків для цілей оподаткування від страхової діяльності містить пп. 156.1.1 НКУ. Нестрахові прибутки обкладатимуться по загальній ставці, а ставка податку при оподаткуванні довгострокового страхування життя збережена на рівні 0 % від валового доходу. Подробиці - в публікації "Оподаткування прибутків страховиків" видання "Вісник НСУ".

Окрім згаданих раніше прибуткових новацій, таких як звичайні ціни, пільги для IT- галузі і податкові різниці, набувають чинності нові правила укладення і виконання договорів про ціноутворення для цілей оподаткування між великими платниками податків і органами ДПС. Відповідний порядок затверджений постановою КМУ від 22.08.2012 р. № 787, а коментар до нього розміщений у виданні "Відомості бухгалтера".

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши на тест систему ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини