ПФУ привів у відповідність з чинним законодавством:
- Інструкцію про порядок числення і сплати страхувальниками і застрахованими особами пенсійних внесків;
- Інструкцію про порядок нарахування і сплати ЕСВ;
- Порядок ведення органами ПФУ обліку вступу сум ЕСВ і інших платежів (постанова від 19.12.2012 р. № 25-1).
Зокрема, в обох Інструкціях з'явилася норма, що стосується напряму платникам вимог про сплату боргу :
- якщо страхувальник в день напряму йому органом ПФУ вимоги про сплату боргу не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученою навіть у разі його повернення як адресата, що не знайшов;
- у випадку якщо пошта не може вручити страхувальникові вимогу у зв'язку з відсутністю по місцезнаходженню посадовців, їх відмовою прийняти вимогу або з інших причин, вимога вважається врученою страхувальникові в день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення з вказівкою причин невручення.
У Інструкції про порядок нарахування і сплати ЕСВ :
1) визначено перенесення граничного терміну сплати ЕСВ з вихідного дня на наступний робітник;
2) змінені терміни сплати ЕСВ працедавцями (зокрема, гірськими підприємствами - не пізніше 28 чисел), фізособами-підприємцями (у тому числі і единщиками) і самозанятыми особами. Обов'язок по сплаті авансових внесків фізособами-підприємцями замінений добровільним правом;
3) прописана пільга для підприємств суднобудівельної промисловості у рамках проведення економічного експерименту на період до 01.01.2023 р.:
а) звільняються від ЕСВ лікарняні (у тому числі і оплати перших п'яти днів за рахунок засобів працедавця);
б) ставка ЕСВ встановлюється у розмірі 33,2 % від суми нарахованої зарплати по видах виплат (основна, додаткова зарплата і т. д.) і суми винагороди по цивільно-правових договорах.
Зміни набудуть чинності в день офіційної публікації.