Якщо нерезидент, організаційно-правова форма якого включена до переліку низькоподаткових юрисдикцій, у звітному році сплачував податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених пп. "а" - "в" пп. 39.2.1.1 ПКУ, визнаються неконтрольованими.
Якщо обсяг господарських операцій, що здійснюються між комітентом - нерезидентом та комісіонером - резидентом визначений за правилами бухгалтерського обліку (включаючи суму вартості закуплених товарів за свій рахунок та від свого імені, та суму комісійної винагороди, отриманої від комітента - нерезидента), перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік та річний дохід комісіонера - резидента від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 млн гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік, то такі операції визнаються контрольованими за наявності інших умов, встановлених пп. 39.2.1.1 ПКУ. При цьому операції з продажу товарів між комітентом - нерезидентом та покупцем - резидентом підпадають під визначення контрольованих (якщо досягнуто критерії, встановлені пп. 39.2.1.7 ПКУ) у випадку коли:
• господарські операції, що здійснюються з пов'язаними особами - нерезидентами;
• господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій) з низько податковим юрисдикціями або які є резидентами цих держав;
• господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
У цьому випадку покупець - резидент зобов'язаний в установлений термін подати звіт про контрольовані операції, здійснені протягом звітного податкового періоду.