Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Виплачуємо нерезиденту штрафи, пені, неустойки: що в податково-прибутковому обліку

24.09.2018, 11:30
103
0

Чи потрібно при виплаті суми неустойки (штрафу, пені) на користь нерезидента утримувати податок з доходів нерезидента та коригувати фінрезультат до оподаткування
Чи потрібно при виплаті суми неустойки (штрафу, пені) на користь нерезидента утримувати податок з доходів нерезидента та коригувати фінрезультат до оподаткування

Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються податком на репатріацію. Перелік таких доходів визначено пп. 141.4.1 ПКУ. Та чи є в цьому переліку неустойки (штрафи, пені)? Чи потрібно платнику податку на прибуток утримувати податок на репатріацію з таких доходів нерезидента? Чи коригувати фінрезультат до оподаткування на суму витрат, понесених від визнання такої виплати?

Враховуючи те, що штрафи, пеня, неустойки не виокремленні як окремий вид доходу, що отримується нерезидентом з джерелом походження з України, то такі виплати розглядаються у складі інших доходів від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України (пп. "й" пп. 141.4.1 ПКУ).

Отже, резидент під час виплати на користь нерезидента штрафів, пені, неустойки має утримати податок за ставкою 15% або за меншою ставкою згідно з положеннями діючого міжнародного договору від їх суми.

Щодо коригування фінрезультату, то пп. 140.5.11 ПКУ встановлено, що платник податку має збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0% відповідно до п. 44 підрозділу 4 р. XX "Перехідні положення" ПКУ.

Враховуючи те, що нерезидент сплачує податок з цієї операції, то різниця на суму сплачених на користь нерезидента штрафів, пені, неустойки для збільшення фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 140.5.11 ПКУ у платника податку - резидента не виникає.

У разі якщо резидент при виплаті штрафів, пені, неустойки нерезиденту застосовує правила міжнародного договору в частині звільнення від оподаткування податком на прибуток такої виплати, то такий платник має збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму сплачених на користь нерезидента штрафів, пені, неустойки відповідно до пп. 140.5.11 ПКУ.

Роз'яснення з розділу 102.18 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Про застосування такої різниці ми розповідали в матеріалі "Штрафи, пені, неустойки: різниця з податку на прибуток" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше