Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Складаємо зведену ПН на телекомунікаційні послуги і визнаємо на підставі неї ПК

20.11.2018, 08:30
91
0

ДФС про визнання телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв’язку операціями, що мають безперервний характер
ДФС про визнання телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв’язку операціями, що мають безперервний характер

Товариство є споживачем телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв'язку, за умовами договорів з постачальниками таких послуг передбачені обов'язкові авансові платежі.

Чи будуть такі постачання безперервними або ритмічними та чи можна у цьому випадку складати зведені податкові накладні? І, як щодо податкового кредиту?

Постачання телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв'язку з метою застосування норм п. 201.4 ПКУ може розглядатися як операції з постачання, які мають безперервний або ритмічний характер.

Отже, за операціями з постачання телекомунікаційних послуг та послуг мобільного зв'язку згідно з укладеними договорами платник податку протягом звітного (податкового) періоду має право на складання на кожного споживача зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, виходячи із умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.

При цьому, якщо станом на дату складення зазначеної зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, на суму такого перевищення повинна бути складена окрема податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

У разі складання в останній день місяця, в якому були здійснені операції з постачання товарів/послуг, які мають безперервний або ритмічний характер, зведеної податкової накладної та своєчасної її реєстрації в ЄРПН, ПДВ, зазначений у такій зведеній податковій накладній, може бути включений покупцем таких товарів/послуг до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона складена (та, відповідно, у якому здійснено такі операції з постачання), або будь-якого наступного звітного періоду протягом 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

Таке роз'яснення надала ДФСУ в ІПК від 13.11.2018 р. № 4811/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

До речі, з 1 грудня порядок складання податкових накладних і розрахунків коригування буде оновлено. Про це читайте в матеріалі "Податкова накладна та порядок її заповнення: оновлення - 2018" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше