Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як відмовитися від комплексної перевірки на 2021 рік чи перенести дату її початку — поради від ДРС

Державна регуляторна служба дає можливість суб’єкту господарювання відмовитися від комплексної перевірки, але це спричинить проведення перевірок окремими органами

Важлива новина для усього бізнесу: Інспекційним порталом автоматично був згенерований проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік, який відкритий у загальному доступі. Ознайомитись з проектом плану можна на сайті Пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) або завантаживши Комплексний план у форматі .xlsx. Зараз проект плану містить 43542 перевірки. На 2020 рік, нагадаємо, було заплановано трохи більше 32 тисяч плановикх перевірок.

Затвердження Державною регуляторною службою України плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік відбудеться 15 листопада 2020 року. А починаючи з 15 листопада та до 1 грудня 2020 року органами державного нагляду (контролю) будуть затверджені річні плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік.

Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" не встановлює права суб’єктів господарювання на відмову від проведення заходів державного нагляду (контролю) в цілому і не передбачає можливості відмови суб’єктом господарювання від проведення окремих планових заходів державного нагляду (контролю), які увійшли до плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю). Але цей Закон визначає можливість відмовитись від проведення комплексного планового заходу, унаслідок чого перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю). Про це розповіла ДРС.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT.

Як суб’єкту господарювання відмовитися від комплексної перевірки та які будуть наслідки

Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до Державної регуляторної служби України. Єдиним наслідком, який слідує за виключенням суб’єкта господарювання з плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), є повернення дат початку здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у річних планах органів державного нагляду (контролю) до дат, які кожним окремо органом державного нагляду (контролю) були визначені спочатку. У такому разі перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться у дати, встановлені річними планами органів державного нагляду (контролю).

Звернення суб’єкта господарювання про відмову від проведення комплексного планового заходу може бути задоволене виключно у період з моменту формування Інспекційним порталом проекту плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) до моменту його затвердження Державною регуляторною службою України, тобто з 15 жовтня 2020 року до 15 листопада 2020 року.

Які звернення субєктів господарювання щодо комплексних перевірок ДРС відхилить

Положення Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" не вимагають від суб’єктів господарювання мотивувати або обґрунтовувати свою відмову від проведення комплексного планового заходу. Звернення, що будуть містити будь-які обґрунтування, пов’язані, на думку суб’єкта господарювання:

  • з порушеннями періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю);
  • незгодою зі ступенем ризику, до якого органом державного нагляду (контролю) віднесено суб’єкта господарювання;
  • незгодою з датою початку проведення та строком здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) тощо,

Державна регуляторна служба України задовольняти не буде, оскільки у такому випадку виключення суб’єкта господарювання з проекту плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) не вирішуватиме порушені у ньому питання.

Звернення суб’єктів господарювання про відмову від проведення комплексного планового заходу не будуть задоволені, якщо вони:

  • надійдуть до Державної регуляторної служби України після 5 листопада 2020 року;
  • будуть містити будь-які обґрунтування відмови від проведення комплексного планового заходу;
  • будуть містити відмову від проведення заходів державного нагляду (контролю) в цілому або відмову від проведення окремих планових заходів державного нагляду (контролю), які увійшли до плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю).
Успішно боротися з несправедливістю з боку контролюючих органів допоможе судова практика. Більш ніж 70 млн судових рішень можна знайти у системі VERDICTUM. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUMтисніть сюди.

Як можна змінити дати початку та строки планової перевірки субєкта господарювання

Внесення змін до сформованого проекту плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) щодо інших дат початку та строків здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) здійснюється Державною регуляторною службою України за узгодженими між органами державного нагляду (контролю) письмовими пропозиціями. Закон не передбачає можливості встановлення Державною регуляторною службою України інших дат початку та строків здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) за безпосереднім зверненням до неї суб’єктів господарювання. За наявності обставин, за яких суб’єкт господарювання вважає за доцільне перенести дату початку здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю), він може звернутися з обґрунтованою пропозицією до одного або усіх одночасно органів державного нагляду (контролю), які здійснюватимуть комплексні заходи державного нагляду (контролю). Якщо органи державного нагляду (контролю) вважатимуть слушною подану суб’єктом господарювання пропозицію, вони ініціюють необхідні процедури щодо погодження між собою іншої дати початку та строків здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю).

Звернення суб’єктів господарювання безпосередньо до Державної регуляторної служби України щодо встановлення інших дат початку та строків здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) задовольнятися не будуть.

Звернення суб’єктів господарювання щодо встановлення інших дат початку та строків здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) мають бути подані до органів державного нагляду (контролю) у строки, які дозволять їм погодити між собою та подати до 1 листопада 2020 року у Державну регуляторну службу України підготовлені матеріали.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 — екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи.

Алла Король,

головний редактор порталу "Бухгалтер.UA"

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини