Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Збереження середнього заробітку за військовими

На період дії особливого періоду за працівниками, призваними на військову службу, і тими, які вступили на службу за контрактом, зберігають середній заробіток за місцем роботи. Доволі часто виникають п...

Підстави для збереження середнього заробітку

Збереження заробітку на час військової служби

Роботодавці зобов'язані під час дії особливого періоду зберігати місця роботи, посади й середній заробіток за працівниками:

• призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

прийнятими на військову службу за контрактом, у т. ч. шляхом укладення нового контракту, - на строк до закінчення особливого періоду чи до дня фактичного звільнення.

Такий обов'язок встановлено ч. 3 ст. 119 КЗпП для підприємств, установ, організацій, фермерських господарств, сільськогосподарських виробничих кооперативів незалежно від підпорядкування та форми власності, а також для фізосіб-підприємців, у яких працівники трудилися на час призову.

У разі призову на строкову військову службу працівник надає роботодавцю отриману з військкомату повістку, яка й є підтвердним документом для увільнення працівника від роботи зі збереженням середнього заробітку. Форму повістки для призову на строкову військову службу наведено в додатку до Положення № 352.

Підтвердними документами (для роботодавця) про проходження військової служби працівником (зокрема, і за призовом осіб офіцерського складу), можуть бути довідка, яку надає військкомат чи військова частина на запит роботодавця, або витяг із наказу військкомату, або витяг із наказу військової частини про проходження громадянами військової служби (лист Мінсоцполітики від 27.09.2017 р. № 2447/0/101-17). Підтвердженням також можуть бути копії записів у військовому квитку, довідки з військкомату чи військової частини, копія укладеного контракту. Адже військкомати повинні розглядати звернення військовослужбовців, працівників і членів їхніх сімей, а також громадян із питань, що належать до компетенції військкоматів, видаючи необхідні довідки та інші документи (п. 9 Положення № 389).

Збереження заробітку в разі взяття на облік, медогляду (медобстеження)

Під час виконання обов'язків, пов'язаних зі взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також коли районні (міські) військкомати направляють працівників на медогляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах, лікування), таких працівників звільняють від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов'язків і перебування в лікувальному закладі зі збереженням місця роботи, займаної посади й середньої зарплати (ч. 2 ст. 21 Закону № 2232).

Військова лікарська комісія (ВЛК) обов'язково проводить медогляд для визначення придатності до військової служби: призовників, військовозобов'язаних, осіб офіцерського складу, кандидатів до військової служби за контрактом (ч. 12 ст. 2 Закону № 2232, п. 1.1 розд. ІІ Положення № 402).

За ті дні, протягом яких працівник виконував обов'язки, пов'язані з узяттям на облік, призовом або прийняттям на військову службу, проходженням медогляду (медобстеженням) перед відправленням (зарахуванням) на військову службу, середній заробіток зберігають на підставі ч. 2 ст. 21 Закону № 2232. Особам, які проходять обстеження в лікувально-профілактичних закладах за направленням військкоматів, видають довідку довільної форми, засвідчену підписом завідувача відділення та печаткою лікувально-профілактичного закладу (п. 2.18 Інструкції № 455).

Наказ про звільнення від роботи...

Повний текст матеріалу "Збереження середнього заробітку за військовими" видання БУХГЕЛТЕР&ЗАКОН знаходиться за посиланням. У продовженні ви прочитайте про строковий трудовий договір і сумісництво, чи зберігати середній заробіток та до якої дати.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему