Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Купуємо корпоративні права в нерезидента з Німеччини: чи потрібно утримувати податок на репатріацію

Підприємство планує придбати в німецької компанії (всі учасники — резиденти Німеччини) корпоративні права іншого нерезидента. Які податкові наслідки такої операції?

Підприємство планує придбати в німецької компанії (всі учасники - резиденти Німеччини) корпоративні права іншого нерезидента. Які податкові наслідки такої операції?

ВІДПОВІДЬ: Все залежить від того, які саме корпоративні права купує Ваше підприємство в німецької компанії. Для правильного розрахунку податкових наслідків треба пам'ятати такі правила.

По-перше, доходи від продажу нерезидентом корпоративних прав на користь резидента вважають доходом із джерелом походження з України (пп. "в" пп. 14.1.54 ПКУ) незалежно від того, хто випустив (емітував) відповідні права, які є предметом угоди (будь-який нерезидент чи резидент України).

По-друге, за загальним правилом резидент має утримувати податок на доходи нерезидентів за ставкою 15 % не з усієї суми виплачуваного ним доходу від продажу корпоративних прав, а лише з прибутку нерезидента від такої операції (звісно, якщо інше не передбачено нормами чинного міжнародного договору з країною резиденції продавця корпоративних прав (пп. "в" пп. 141.4.1, пп. 141.4.2, п. 3.2 ПКУ)).

По-третє, оскільки корпоративні права продає німецька компанія, щодо такої операції треба застосовувати Угоду між Україною і Федеративною Республікою Німеччина про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доход і майно, яка набрала чинності 04.10.1996 (далі - Угода з ФРН).

Оподаткування доходів від продажу майна резидентами Німеччини врегульовано ст. 13 Угоди з ФРН, а питанням продажу цінних паперів або інших корпоративних прав присвячено п. 2 та п. 5 згаданої статті .

Згідно з п. 2 ст. 13 Угоди з ФРН в Україні дозволено оподатковувати доходи резидента Німеччини від відчуження:

· акцій, які одержують їхню вартість або більшу частину вартості прямо або посередньо від нерухомого майна, розташованого в Україні;

· паїв у товаристві, активи якого складаються переважно з нерухомого майна, розташованого в Україні, або зі згаданих акцій.

Отже, якщо компанія придбаває в нерезидента саме акції або паї, вартість яких залежить від української нерухомості, під час виплати доходу з прибутку від продажу необхідно утримати податок на доходи нерезидентів за ставкою 15 %. При цьому в підкатегорії системи 102.18 "ЗІР"фіскали роз'яснили, що прибуток нерезидента від операцій із продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів чи інших корпоративних прав розраховують відповідно до національних або міжнародних стандартів фінансової звітності як перевищення доходів від відчуження над пов'язаними з ними витратами (п. 3 П(С)БО 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності").

Щоб обґрунтувати й підтвердити правильність розрахунку прибутку від продажу витрати нерезидента на придбання цінних паперів (корпоративних прав) треба…

Продовження матеріалу "Купуємо корпоративні права в нерезидента з Німеччини: чи потрібно утримувати податок на репатріацію" видання "Інтерактивна бухгалтерія" читайте за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему