Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як штрафують податкових агентів за порушення з ПДФО та ВЗ

ПДФО та військовий збір (ВЗ) — це податки, з утриманням яких зіштовхуються фактично всі підприємства та підприємці незалежно від специфіки їх діяльності. Тож не дивно, що під час проведення таких опер...

ПДФО та військовий збір (ВЗ) - це податки, з утриманням яких зіштовхуються фактично всі підприємства та підприємці незалежно від специфіки їх діяльності. Тож не дивно, що під час проведення таких операцій виникає чимало запитань і помилок.

Розгляньмо найпоширеніші види порушень у частині нарахування, утримання, сплати й звітування з ПДФО та військового збору та проаналізуймо, які штрафні санкції загрожують за ці порушення

Для того щоб чітко розуміти, за що податкового агента можуть оштрафувати, необхідно так само чітко розділяти обов'язки, які на нього покладено згідно з пп. 14.1.180 ПКУ (див. рис.).

Рис. Обов'язки осіб, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів

Оскільки всі згадані вище обов'язки пов'язані між собою, може виникати зв'язок і між самими помилками. Тож розгляньмо різні варіанти й проаналізуймо, які за це загрожують санкції.

Насамперед зазначимо: коли помилки виправляються до настання граничного строку подання форми № 1ДФ (шляхом подання звітної нової форми № 1ДФ) або до настання граничного строку для сплати податку, штрафи не застосовують і пеню не нараховують.

Відповідальність за порушення, пов'язані з поданням і заповненням форми № 1ДФ

За правилами, передбаченими п. 119.2 ПКУ, за неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями чи з помилками форми № 1ДФ, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, загрожує штраф у розмірі:

· 510 грн - якщо порушення відбулося вперше протягом року;

· 1020 грн - якщо до платника податку протягом року вже було застосовано штраф за таке порушення.

Liga:REPORT - сучасний хмарний сервіс для реєстрації податкових накладних: легко створювати (є підказки по заповненню); усе в одному вікні; звірка з ЄРПН; масова відправка; а незабаром - контроль ризикованості блокування ПН.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

Помилка у звіті не призвела до заниження/завищення податкового зобов'язання. Ідеться про неправильно зазначений ідентифікаційний номер платника податку, помилку в назві підприємства, податковому номері, кількості осіб, що працюють у штаті, тощо. Тобто - ті неточності, які не стосуються сум нарахованого доходу й утриманого (сплаченого) податку.

Виправляють такі помилки, керуючись п. 4.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (далі - Порядок № 4), шляхом подання уточнюючої форми № 1ДФ. А от які штрафи застосовуються за такі порушення, розгляньмо в таблиці 1.

Таблиця 1

Штрафи за помилки у формі № 1ДФ, які не призвели до зменшення/збільшення податкового зобов'язання з ПДФО

№ з/п

Вид порушення

Відповідальність, якщо помилка виправляється:

Підстава

самостійно податковим агентом

за результатами податкової перевірки

1

Помилка в реєстраційному номері облікової картки платника податку (ідентифікаційному номері)

штраф 510 грн;

повторно протягом року -

штраф 1020 грн

п. 119.2 ПКУ

2

Помилка в реквізитах підприємства

3

У формі № 1ДФ узагалі не відобразили виплату доходу, нарахування, утримання ПДФО

4

Помилка у сумі доходу, який не підлягає обкладенню ПДФО

штраф не застосовують

абз. 1 п. 119.2 ПКУ

5

Помилково вказано неправильнуознаку доходу (суму доходу й утриманого податку зазначено правильно)

абз. 1 п. 119.2 ПКУ

6

Помилка в кількості працівників, що працюють у штаті чи за цивільно-правовими договорами

абз. 1 п. 119.2 ПКУ

Помилка у звіті призвела до заниження/завищення податкового зобов'язання. Виходимо з того, що податок було нараховано, утримано та сплачено правильно, лише до форми № 1ДФпотрапили помилкові дані. Це могло статися, якщо податковий агент, наприклад, забув зазначити оподатковуваний дохід у формі № 1ДФ або вказав неправильну суму нарахованого (виплаченого) доходу, утриманого ПДФО та ВЗ. Які за це загрожують штрафи див. у таблиці 2.

Таблиця 2

Штрафи за помилки у формі № 1ДФ, які призвели до зменшення/збільшення податкового зобов'язання з ПДФО

№ з/п

Вид порушення

Відповідальність, якщо помилка виправляється:

Підстава

самостійно податковим агентом

за результатами податкової перевірки

1

Помилково не включено відомості про виплачений та утриманий оподатковуваний дохід у форму № 1ДФ

штраф 510 грн;

повторно протягом року -

штраф 1020 грн

п. 119.2 ПКУ

2

У формі № 1ДФ відображено неправильні відомості про суму нарахованого (виплаченого доходу) і суму утриманого ПДФО, ВЗ

штраф 510 грн;

повторно протягом року -

штраф 1020 грн

п. 119.2 ПКУ

Форму № 1ДФ не подали або подали несвоєчасно. Передусім нагадаємо, що податкові агенти згідно з пп. "б" п. 176.2 ПКУ зобов'язані протягом 40 к.дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, подавати до контролюючого органу за місцем свого розташування форму № 1ДФ. Такий розрахунок подається лише в разі нарахування доходів платникові податку. За неподання або несвоєчасне подання звіту до податкових агентів застосовують штрафи, а які саме - див. таблицю 3...

В продовженні матеріалу "Як штрафують податкових агентів за порушення з ПДФО та ВЗ" видання "Інтерактивна бухгалтерія" читайте про штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання форми № 1ДФ, відповідальність та санкції за несплату, несвоєчасну сплату й недоплату ПДФО за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему