Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкові перевірки: види та строки здійснення

Рано чи пізно, до кожного платника податків приходить податкова перевірка, та, звісно, ліпше бути готовим до неї. Тож, наразі ми розповімо: які бувають види податкових перевірок та які строки відведе...

Рано чи пізно, до кожного платника податків приходить податкова перевірка, та, звісно, ліпше бути готовим до неї.

Тож, наразі ми розповімо: які бувають види податкових перевірок та які строки відведено для їх здійснення? А також з'ясуємо:

• чи можуть контролери перевіряти період, із граничної дати якого минуло 1095 днів;

• чи можна відтермінувати перевірки та за яких обставин

Види перевірок наведімо в таблиці 1.

Таблиця 1

Види перевірок та особливості їх проведення

Вид перевірки

Суть і предмет перевірки

Особливості проведення

Камеральна

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу винятково на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, і даних СЕА ПДВ (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриваються рахунки платників у СЕА ПДВ, даних ЄРПН і даних митних декларацій), а також даних ЄРАН і даних системи електронного адміністрування реалізації пального (пп. 75.1.1 ПКУ).

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних і/чи розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, акцизних накладних і/або розрахунків коригування до акцизних накладних у ЄРАН, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання винятково на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника чи вповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення (п. 76.1 ПКУ)

Документальна планова

(виїзна/невиїзна)

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати всіх передбачених ПКУ податків і зборів, а також дотримання валютного й іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем трудового законодавства (пп. 75.1.2 ПКУ).

Своєю чергою, документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

З планом-графіком документальних перевірок на 2018 рік можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ДФСУ.

Станом на 13.04.2018 план-графік документальних перевірок нараховує близько 5860 юросіб і біля 2000 самозайнятих осіб.

Зауважимо: предметом планової документальної перевірки не може бути питання дотримання платником податків принципу "витягнутої руки", крім випадків перевірки дотримання платником податків вимог пп. 140.5.4 і пп. 140.5.6 ПКУ

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 к.дн. до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку чи надіслано рекомендованим листом із повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки (п. 77.4 ПКУ)

Документальна позапланова

(виїзна/невиїзна)

Документальна позапланова перевірка не передбачається в плані роботи контролюючого органу та проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених п. 78.1 ПКУ

Перевірка здійснюється без попереднього повідомлення платника податків

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків або місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу

(пп. 75.1.2 ПКУ)

Чи можуть контролери перевіряти період, із граничної дати якого минуло 1095 днів? Чи можливо відтермінувати перевірки та за яких обставин? Продовження таблиці та відповідь на ці запитання читайте у продовженні матеріалу "Податкові перевірки: види та строки здійснення" видання "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему