Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Договірні санкції з резидентами: податковий і бухгалтерський облік

У матеріалі "Договірні санкції: правові аспекти у відносинах із резидентами" ми розглядали правову сторону застосування договірних санкцій. Що ж до порядку відображення договірних санкцій в обліку сто...

У матеріалі "Договірні санкції: правові аспекти у відносинах із резидентами" ми розглядали правову сторону застосування договірних санкцій. Що ж до порядку відображення договірних санкцій в обліку сторін, він загалом нескладний, однак має нюанси. Про них і поговоримо в цій статті.

Податковий облік в одержувача санкцій

Податок на прибуток

У ПКУ не передбачено коригувань фінансового результату до оподаткування за операціями одержання штрафних санкцій. Тому всі платники податку на прибуток відображають їх у прибутковому обліку на підставі даних бухгалтерського обліку.

ПДВ

Згідно з абз. 5 п. 188.1 ПКУ не змінюють базу оподаткування ПДВ постачених товарів/послуг суми коштів, отримані у вигляді:

В продовженні статті "Договірні санкції з резидентами: податковий і бухгалтерський облік" розглянуто податковий і бухгалтерський облік у платника та одержувача санкцій.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему