Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оренда авто у фізособи: від договору до оподаткування

11.15, 13 листопада 2018
1454
0

Читайте про оренду авто у фізсоби

Нюанси оформлення договору

Якщо ви вирішили орендувати авто у фізичної особи, треба обов'язково укласти договір оренди, згідно з яким орендодавець передає або зобов'язується передати орендарю майно в користування за плату на певний строк (ст. 759 ЦКУ).

Договір оренди з фізособою оформляють обов'язково в письмовій формі та посвідчують нотаріально, оскільки інакше він вважатиметься нікчемним (ст. 220 ЦКУ).

Нікчемний правочин вважається недійсним з моменту його вчинення, а тому рішення суду в цьому випадку не потрібне (ч. 1 ст. 236 ЦКУ).

Нотаріальне посвідчення не знадобиться, якщо авто надає в оренду фізособа, зареєстрована як підприємець, у межах своєї діяльності (постанова пленуму ВГСУ від 29.05.2013 р. № 12).

У договорі має бути зазначено всі істотні умови: об'єкт оренди (марка автомобіля, його технічні характеристики тощо); вартість і строк, на який буде укладено договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення (ст. 284 ГКУ)*.

* Додатково див. статтю "Особливості оформлення договору оренди".

Якщо договір оренди авто укладають із директором підприємства (навіть якщо він є засновником), краще передати право підпису іншій особі (наприклад, заступнику) та оформити довіреність на право укладення договору оренди автомобіля. Відповідно до ч. 3 ст. 238 ЦКУдиректор не може підписувати договір від обох його сторін.

Для уникнення зайвих спорів у договорі варто погодити...

Продовження матеріалу "Оренда авто у фізособи: від договору до оподаткування" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Також читайте на цю тему:

"Компенсація працівнику витрат за використання автомобіля для потреб підприємства: документування й облік";

"Договір позички авто з фізособою: нюанси укладання й обліку".

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему