Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Посадові оклади держслужбовців у 2020 році: підвищуємо та застосовуємо нову схему

(коментар до постанови КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15" від 15. 01. 2020 р. № 16, далі — Постанова № 16) Чинна з 25. 01. 2020, застосовується з...

Уряд не полишає свою традицію затверджувати нові розміри посадових окладів для держслужбовців на початку нового року, додаючи таким чином роботи з перерахунком зарплат тим, хто вже до 25.01.2020 зареєстрував бюджетні фінансові зобов'язання щодо зарплати за січень 2020 року (сюди ж додамо й тих, хто звільнився в січні до 25 числа).

Цього разу в Уряді відмовились від коефіцієнтів співвідношення до мінімального розміру посадового окладу на посадах держслужби. Тож у Постанові № 16, якою і встановлено нову схему посадових окладів на посадах держслужби з урахуванням категорій, підкатегорій і рівнів держорганів у 2020 році (далі - схема), визначено абсолютні розміри посадових окладів для кожної з посад залежно від юрисдикції держоргану.

Нагадаємо: згідно з оновленою з 01.01.2020 ч. 1 ст. 51 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі - Закон № 889) для визначення розмірів посадових окладів замість 9-ти груп оплати праці тепер посади розподілено на 5 рівнів:

1) Апарат ВРУ, Секретаріат КМУ, постійно діючий допоміжний орган, утворений Президентом України, апарати (секретаріати) РНБО, Рахункової палати, КСУ, Верховного Суду, Офісу Генпрокурора;

2) міністерства, ЦОВВ із спецстатусом, який встановлено законом, апарати (секретаріати) вищих спеціалізованих судів, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

3) інші держоргани, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;

4) держоргани, юрисдикція яких поширюється на територію АР Крим, однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя;

5) держоргани, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення.

Указаний розподіл знайшов своє відображення в новій схемі на 2020 рік. Також посади розподілили згідно з вимогами ст. 6 Закону № 889 між категоріями "А" (вищий корпус державної служби), "Б" (решта керівних посад) та "В" (всі інші посади, які не увійшли до попередніх категорій).

Ну, і щоб зовсім "не було нудно" бухгалтерським службам, Постановою № 16 затвердили й перелік посад держслужби, що прирівнюються до відповідних підкатегорій, а їх аж 8: А1, А2, Б1, Б2, Б3, В1, В2, В3.

"Які розміри посадових окладів у держслужбовців у 2020 році" та "Які доплати й надбавки залежать від розміру посадового окладу" Інтерактивна Бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему