Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зміна місцезнаходження юрособи: загальний порядок й особливості

Зміна місцезнаходження юридичної особи — не така вже й рідкісна процедура.

Іноді до неї вдаються з метою розвитку та розширення підприємства - коли є бажання переміститися ближче до центру або в просторіше приміщення. А часом, навпаки, змінити звичний офіс на дешевше приміщення змушують тимчасові труднощі або інші міркування стосовно доцільності. Утім, хоч би якою не була причина, є основні правила й деякі нюанси, які дозволять пройти таку процедуру якомога безболісніше.

Так, оскільки відомості про місцезнаходження юрособи містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) (п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону № 755), насамперед варто звернутися до держреєстратора та змінити відомості про місцезнаходження.

Зважаючи на ч. 4 ст. 17 Закону № 755, для державної реєстрації змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи у загальному випадку потрібно подати такий мінімальний пакет документів:

- заяву про державну реєстрацію юридичної особи (крім громадських формувань й органів влади) (з 01.06.2020) (форма 2, затверджена наказом Мін'юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5, у редакції наказу Мін'юсту від 10.05.2020 р. № 1716/5);

- документ про сплату адміністративного збору;

- установчий документ юридичної особи в новій редакції (у разі, якщо відомості про місцезнаходження юрособи були закріплені у статуті, та до нього були внесені зміни).

За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об'єднань і благодійних організацій), що містяться в ЄДР (крім унесення змін до інформації про здійснення зв'язку з юридичною особою) адміністративний збір справляють у розмірі 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (абз. 8 ч. 1 ст. 36 Закону № 755).

Згідно із ч. 1 ст. 26 Закону № 755 розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюють протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних і святкових днів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему