Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінзарплата і прожитковий мінімум: що накалькулював нам 2021 рік

17.00, 20 січня 2021
642
0
Автор:
Компанія "ЛІГА ЗАКОН"
Компанія "ЛІГА ЗАКОН"

Перерахунок облікових орієнтирів, розмір яких прив'язано до величини мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму, – також одна із новорічних традицій.

На що впливає розмір мінзарплати

Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 95 КЗпП, ст. 3 Закону № 108).

Згідно з пп. 8 п. 1 ст. 40 БКУ розмір мінімальної заробітної плати визначає Закон про Державний бюджет на відповідний рік.

Докладно про головний кошторис країни на 2021 рік читайте в статті "Бюджет-2021: із чим входимо у рік Білого Металевого Бика".

Мінімальну заробітну плату у 2021 році встановлено у таких розмірах (ст. 8 Закону № 1082):

січень - листопад: 6000 грн/міс., 36,11 грн/год;

грудень: 6500 грн/міс., 39,12 грн/год.

Насамперед цей показник безпосередньо впливає на розмір оплати праці працівників - у разі виконання в повному обсязі трудових обов'язків нарахувати зарплату в меншому розмірі буде порушенням з боку роботодавця.

Гарантований мінімум розміру зарплати визначають пропорційно відпрацьованому часу, лише якщо норму праці не виконано. Ідеться про випадки, коли працівник працює на умовах неповного робочого часу або він не виконав місячної (годинної) норми праці через те, що хворів або перебував у відпустці, або ж працівника прийнято на роботу (чи звільнено) посеред місяця.

Докладно про мінімальні зарплатні гарантії читайте в статті "Порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці". Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку на та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

У розмірі не більш як 0,1 розміру мінзарплати, визначеної станом на 1 січня податкового року, за кожен день відрядження встановлено неоподатковуваний розмір добових (пп. "а" пп. 170.9.1 ПКУ). У 2021 році - це не більш як 600 грн за добу.

Максимальна база нарахування ЄСВ становить 15 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом, на яку нараховують ЄСВ (п. 4 ч. 1 ст. 1, ч. 3 ст. 7 Закону № 2464).

Тож, у 2021 році вона становить:

січень - листопад: 90000 грн;

грудень: 97500 грн.

Про решту показників можна дізнатись із статті "Мінзарплата і прожитковий мінімум: що накалькулював нам 2021 рік". Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку на та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему