Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розкриття бенефіціарів: форми, роз'яснення та приклади від регуляторів

17.15, 24 червня 2021
2034
0

Як саме подавати інформацію про фактичних власників бізнесу

Динаміка зміни правил гри законодавцем вже давно стала звичною для бухгалтера. Його не здивувати тим, що зроблене звечора на ранок може виявитися вже не актуальним. Ба більше, досвідчений бухгалтер не може собі дозволити стежити лише за "профільними" актами, адже заповзяття депутатів може вплинути на його роботу найнесподіванішим чином.

От здавалося б, де бухгалтер звичайного підприємства та де боротьба з тероризмом. Проте останнім часом чимало запитань у бухгалтерській спільноті виникає саме щодо змін у сфері протидії фінансуванню тероризму.

Знову ж таки на облік чи навіть оподаткування ці зміни безпосередньо не впливають. Утім, вітчизняна законодавча специфіка веде до того, що практично все, що хоч якось пов'язане з веденням бізнесу, зрештою "прилітає" і в бухгалтерію.

Коментований документ - саме з таких. Його поява - наслідок унормування у сфері фінмоніторингу (див. матеріал "Фінмоніторинг-2020: ознайомлюємось із новими правилами"). А ось наслідки його появи спробуймо з'ясувати.

Хто подає інформацію про кінцевих бенефіціарів

З тим, хто такі кінцеві бенефіціарні власники (КБВ), ми вже визначилися (див. статтю "Подаємо відомості про кінцевих бенефіціарів у 2020 році").

Кінцевий бенефіціарний власник - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція(п. 30 ч. 1 ст. 1 Закону № 361).

Головне, пригадаймо, що бенефіціаром є саме фізична особа та це не є тотожним визначенню власника. Тож якщо у складі засновників є юридична особа, то за критерієм "кінцевості" потрібно йти далі ланцюгом володіння, доки не дійдемо саме до конкретної фізичної особи.

На які критерії спиратися, зокрема, під час визначення КБВ для податкових цілей - дізнайтеся з матеріалу "Роялті: як визначити бенефіціарного отримувача".

Кому подавати ці відомості

Інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності подають лише державному реєстратору.

Більш детально читайте в публікації за посиланням.

Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему