Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оподаткування доходу від продажу нерухомості до реєстрації підприємцем і після: позиція ВС

15.50, 21 червня 2023
544
0

Продовжуємо публікувати аналітику на тему оподаткування під час війни

ПКУ передбачає особливі правила оподаткування доходу, отриманого від продажу нерухомості фізособою, які визначено п. 167.2 ПКУ. Проте, якщо продаж нерухомості має систематичний характер, це набуває ознак підприємницької діяльності, і своєю чергою викликає запитання в контролерів, а окрім них і вимогу оподатковувати дохід на загальних підставах. Сьогодні розглянемо ще й позицію Верховного Суду.

За змістом постанови Верховного Суду від 25.01.2023 р. у справі № 1.380.2019.004064, контролюючий орган указав, що платник не був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, фактично провадячи підприємницьку діяльність шляхом систематичного продажу об'єктів нерухомості, а тому дохід від продажу нерухомості підлягає оподаткуванню згідно з п. 177.1 ПКУ як дохід фізичної особи - підприємця, отриманий протягом календарного року від провадження господарської діяльності з оподаткуванням за ставкою в розмірі 18 %, визначеною п. 167.1 ПКУ.

З відповіддю можна ознайомитись в загальнодоступній статті Оподаткування доходу від продажу нерухомості до реєстрації підприємцем і після: позиція ВС

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему