Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон № 3603: зміни до ПКУ щодо ПДВ, податку на прибуток та єдиного податку

17.30, 28 березня 2024
900
0

Про наймасштабніші зміни до ПКУ, внесені Законом № 3603, ми повідомляли в статтях:

"Закон № 3603: адміністрування податків";

"Плата за землю та податок на нерухомість: із 16.03.2024 діють нові пільги";

"Закон № 3603: "акцизні" зміни";

"Благодійна допомога для військовослужбовців і резервістів: нові пільги з ПДФО та ВЗ".

Далі розглянемо невеликі, але не менш важливі зміни, які вніс до ПКУ Закон № 3603.

ПДВ

У частині реєстрації платником ПДВ з 16.03.2024 набули чинності зміни до п. 183.7 ПКУ, згідно з якими реєстрація платників ПДВ можлива не лише під час державної реєстрації створення юридичної особи (фізичної особи - підприємця), а й під час державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця.

Також скорочено терміни проведення перевірок бюджетного відшкодування ПДВ, про що докладно ми розповіли в статті "Закон № 3603: адміністрування податків".

Крім того, з 01.04.2024 набудуть чинності норми п. 193.1 ПКУ в частині застосування ставки ПДВ у розмірі 7 % до операцій із:

- ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів у межах програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих лікарських засобів та/або програм доступу суб'єктів дослідження (пацієнтів) до досліджуваного лікарського засобу після завершення клінічного випробування (далі - програми доступу) за переліком та в обсягах, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, у порядку та на умовах, визначених Законом України "Про лікарські засоби", а також

- подальшого безоплатного постачання ввезених на підставі цього абзацу лікарських засобів на митній території України на користь надавачів медичних послуг, залучених до проведення програм доступу, та пацієнтів, які беруть участь у програмах доступу, в межах і обсягах зазначених програм доступу.

Податок на прибуток

Уточнено п. 133.4 ПКУ щодо отримання статусу неприбуткової організації.

Відтепер це можливо не лише під час державної реєстрації (для новостворених установ і організацій), під час або протягом 10 днів із дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу. Такі установи й організації для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважаються неприбутковими організаціями з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу (пп. 133.4.1 ПКУ) (див. статтю "Закон № 3603: адміністрування податків").

Крім того, внесено важливу правку до пп. 140.5.9 ПКУ, завдяки якій з 16.03.2024 вже не застосовують обмеження в 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року для незастосування різниці для збільшення фінансового результату податкового (звітного) періоду до безоплатно поставлених (переданих) суб'єктами господарювання державного сектору економіки органам виконавчої влади, до сфери управління яких належать такі суб'єкти, нематеріальних активів, які створено, модернізовано та/або придбано за рахунок коштів державного бюджету в межах виконання проєктів:

- інформатизації, та/або

- програм електронного урядування, та/або

- отримано за результатами реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги.

Єдиний податок

Тут також є зміни в адмініструванні до пп. 298.1.1 ПКУ щодо реєстрації платниками єдиного податку не лише під час державної реєстрації створення юридичної особи (фізичної особи - підприємця), а й під час державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця (див. статтю "Закон № 3603: адміністрування податків"), а ще в цій частині було внесено косметичну правку до п. 299.4 ПКУ.

Разом із тим щодо спрощенців з 16.03.2024 Закон № 3603 усунув неузгодженість через виключення норми пп. 293.9.7 ПКУ, яка всупереч пп. 291.51.1 ПКУ передбачала ставку 50 % для сільськогосподарських угідь, на яких розташовані будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до підкласу "Будівлі для птахівництва" (код 1271.2) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, або для сільськогосподарських угідь, які використовуються для обслуговування таких будівель, споруд, з урахуванням даних Державного земельного кадастру.

ПРАВОВИЙ ГЛОСАРІЙ

1. ПКУ - Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

2. Закон № 3603 - Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства" від 23.02.2024 р. № 3603-IX.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2024

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Автор

Галина Зубар,

головна редакторка Б&З ЛІГА:ЗАКОН

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему