Враховуючи напруженість подій, які мають місце в окремих регіонах України, Нацбанк надав банкам рекомендації по здійсненню аналізу фінансових операцій. Цей аналіз спрямований на виявлення випадків, які можуть свідчити про використання клієнтами банківських послуг для фінансування протиправної діяльності.
Зокрема, банкам рекомендується приділяти особливу увагу випадкам одночасного відкриття групами фізичних осіб поточних рахунків (у тому числі з отриманням електронних платіжних коштів), по яких надалі здійснюються фінансові операції по регулярному вступу певних засобів (можливо, незначних) в національній або іноземній валютах, з наступним отриманням їх в готівковій формі найближчим часом за умови, що такі рахунки відкриті не у рамках зарплатових проектів, отримання пенсій, стипендій, соціальної допомоги і інших соціальних виплат.
Також банки повинні здійснювати аналіз фінансових операцій по регулярному отриманню готівкових грошових коштів фізичними особами, у тому числі нерезидентами, з використанням електронних платіжних засобів, особливо приділяючи увагу операціям, здійснюваним з використанням електронних платіжних засобів, емітованих іноземними банками.
Крім того, банки повинні приділяти увагу надходженням на користь фізичних осіб, у тому числі нерезидентів, засобів з-за кордону з використанням систем грошових переказів, які надають послуги без відкриття рахунків.
Також повинні пильно вивчатися покупки передоплачених платіжних карток і їх активація, що особливо передбачають поповнення електронними грошима.
За наявності достатніх підстав підозрювати, що операції пов'язані, торкаються або призначені для фінансування протиправної діяльності, слід своєчасно повідомляти про такі операції спеціально уповноважений орган і правоохоронні органи.
Крім того, банки зобов'язані використовувати програмне забезпечення, яке дає можливість виявляти і припиняти фінансові операції, учасником або выгодоприобретателем в яких є особа, включена в перелік осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або відносно яких застосовані міжнародні санкції.
На думку Нацбанку, відсутність або неефективне здійснення наведених вище заходів піддасть банки підвищеним репутаційним і юридичним рискам (лист від 17.04.2014 р. № 48-304/17500).