Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може ФОП заводити трудові книжки на уперше працевлаштованих працівників?

14 грудня 2016, 10:15
233
0
Реклама

На сьогодні питання, чи має право ФОП заводити трудову книжку на найнятого робітника, який працевлаштувався до ФОП на перше робоче місце, залишається спірним.

Так, Минсоцполитики висловило думку, що ФОП мають право оформляти трудову книжку на працівників, які працевлаштуються уперше (див. лист від 03.12.2015 р. № 492/06/186-15).

Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки повинна підписувати особа, відповідальна за її видачу, потім ставиться друк підприємства (чи друк відділу кадрів), на якому уперше заповнювали трудову книжку (п. 2.12 Інструкцій № 58). Тобто, якщо виходити з норми Інструкції № 58, то ФОП не має права завіряти титульний аркуш трудової книжки.

Крім того, Минтруда стверджує, що ФОП не має права заводити трудову книжку для працівника, а підтвердженням його стажу буде письмовий трудовий договір з вказівкою періоду роботи (див. лист від 23.03.2006 р. № ДЦ-12-1528/0/6-06).

У свою чергу, Мінюст рекомендував Минсоцполитики внести зміни в Інструкцію № 58 (лист від 24.03.2006 р. № 21-5-172). Але і досі цього не сталося.

Повну версію статті "Чи може ФОП заводити трудові книжки на уперше працевлаштованих працівників?" у відкритому доступі читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН № 50.

Нова платформа від ЛИГА:ЗАКОН: бланки і шаблони договорів, формування звітності, бухгалтерський і податковий облік, законодавство і багато що інше, що необхідно для роботи бухгалтера!

Спробувати безкоштовно

Купити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини