Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Законопроект про моніторинг публічних закупівель прийнято в першому читанні

13 листопада 2017, 09:30
412
0
Реклама

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект № 4738-д, який розширює повноваження Державної аудиторської служби Україну (ДАСУ) у сфері моніторингу публічних закупівель.

Як повідомляє Мінекономрозвитку, наразі аудитори ДАСУ не мають інструментів, щоб запобігати порушенням на всіх етапах закупівель. Вони можуть реагувати на порушення лише після торгів, коли договори вже підписані та гроші переказані. Рекомендації аудиторів щодо розірвання договорів не є обов'язковими для виконання та часто ігноруються порушниками. Натомість схвалений законопроект зобов'язує замовників реагувати на рекомендації та зауваження ДАСУ в обов'язковому порядку.

Система ризик-індикаторів, яку буде інтегровано в ProZorro після ухвалення законопроекту, автоматично шукатиме та підсвічуватиме підозрілі закупівлі, і вони так само автоматично потраплятимуть у чергу на перевірку ДАСУ. Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для перевірки закупівлі стануть звернення громадських активістів, журналістів або представників органів влади та місцевого самоврядування. Аудитори ДАСУ зможуть перевірити будь-яку закупівлю і за власною ініціативою.

Принцип системи ProZorro «Всі бачать все» поширюватиметься й на дії аудиторів ДАСУ. Вони матимуть окремий кабінет у системі, і всі їхні дії в процесі моніторингу публікуватимуться в системі. Наприклад: рішення про початок перевірки оприлюднюватиметься на ProZorro протягом 2-х днів із моменту його прийняття. На відміну від скарг до Антимонопольного комітету України, рішення ДАСУ про початок перевірки не зупинятимуть перебіг закупівлі. Строк проведення моніторингу - до 15 робочих днів. Під час перевірки фахівці ДАСУ зможуть вести діалог із замовником через систему ProZorro, який буде доступний для перегляду всім відвідувачам. Замовник матиме 3 робочі дні на відповідь й аргументацію та зможе надати роз'яснення щодо своїх дій або бездіяльності. Якщо замовник не усуне порушення та не аргументує своїх дій, ДАСУ зможе прийняти рішення про проведення комплексної перевірки закупівлі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини