Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розроблено законопроект, який має змінити відповідальність за податкові правопорушення

28 листопада 2017, 11:50
270
0
Реклама

Мінфін спільно з експертами інтерактивної податкової платформи TaxLink розробили законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення системи притягнення до відповідальності за порушення податкового законодавства».

Метою законопроекту є реформування й осучаснення відповідальності за податкові правопорушення. Насамперед документом пропонуються більш ефективні механізми врегулювання таких спорів для платників податків у випадках, коли порушення податкового законодавства сталося не з їхньої вини.

Пропонується введення принципу винної відповідальності платників податку, властивого всім галузям української системи права, на противагу існуючій відповідальності платника без вини. Указаний законопроект було запропоновано реалізувати через призму концепції «розумної обачності».

Зокрема, платник податків вважатиметься винним у вчиненні податкового правопорушення, якщо буде встановлено, що він мав можливість для дотримання правил і норм, за порушення яких ПКУ передбачена відповідальність, однак не вжив достатніх заходів щодо їх дотримання. У зв'язку із цим під час розгляду матеріалів перевірки контролюючим органом можуть додатково досліджуватися також документи платника податків, що свідчать про його належну обачність.

Окрім того, передбачено застосування системи пом'якшуючих обставин й обставин, які звільняють від відповідальності, що дозволить не притягувати платників податків до відповідальності за порушення, наприклад, спричинені збоями електронних систем прийняття звітності.

Законопроектом водночас із детальним механізмом відшкодування державою шкоди за неправомірні рішення контролюючих органів також запропоновано спрощену процедуру такого відшкодування. Так, якщо особа, чиї права порушено, має певні труднощі в доведенні розміру фактично завданих збитків, вона може отримати фіксований розмір відшкодування.

Змінюється також правова природа пені: із заходу відповідальності на засіб компенсації втрати вартості грошей у часі.

Серед іншого законопроектом також суттєво розширено вимоги до змісту податкового повідомлення-рішення. Обов'язковими складовими такого рішення мають бути детальний виклад фактичних обставин справи, підтверджених належним чином, та належне обґрунтування контролюючим органом своїх мотивів застосування санкцій до платника податків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини