Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

До 01.01.2018 із членами фермерського господарства розриватимуть договори про добровільну участь у соцстрахуванні

6 грудня 2017, 11:45
390
0
Реклама

Платниками ЄСВ виступатимуть члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Згідно зі змінами, які набирають чинності з 01.01.2018, члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Зважаючи на викладене, органи доходів і зборів в односторонньому порядку 31.12.2017 достроково розривають укладені з членами фермерських господарств договори про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Договір), строк дії яких закінчується у 2018 році, і повідомляють платника єдиного внеску про підстави дострокового розірвання такого Договору.

Дострокове розірвання Договору у зазначеному випадку не є підставою вважати Договір таким, умови якого не виконано. Надалі така особа за бажанням матиме право на укладення Договору, якщо належатиме до кола платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

За заявами про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, поданими членами фермерських господарств, Договори з 01.01.2018 не укладаються.

Останнім звітним періодом (місяцем), за який члени фермерського господарства сплачують ЄСВ у розмірі й у строки, передбачені Договором, є грудень 2017 року.

Суми ЄСВ, сплачені такими платниками після грудня 2017 року, поверненню не підлягають.

Члени фермерського господарства, з якими розірвано Договори у зв'язку зі зміною з 01.01.2018 законодавства про ЄСВ подають до органів доходів і зборів самі за себе протягом 30 к.дн. після розірвання Договору таблицю 1 Звіту про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів за формою згідно з додатком 6 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435, за період із початку дії Договору по грудень 2017 року включно.

За повідомленням ГУ ДФС у Рівненській області

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини