Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зміна номенклатури товарів (послуг) та заповнення РК: ДФС вже точно визначилась?

14 грудня 2017, 10:25
391
0
Реклама

Зверніть увагу! Це роз'яснення було розміщено наприкінці дня 12.12.2017 на сайтах ДФС й офіційного видання «Вісник. Офіційно про податки». Однак уже зранку 13.12.2017 ці роз'яснення були видалені. Проте згодом 14.12.2017 його знову повернуто на сайт ДФС. Ми розміщуємо його, аби платники податків не дивувалися логіці подальших дій податківців у ситуації із заповненням РК у разі зміни номенклатури товарів.

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна номенклатури постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) у розрахунку коригування зі знаком «-» зазначає показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких змінюється (анулюється). Своєю чергою, у графі 1 такого розрахунку коригування в обов'язковому порядку вказується № за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється).

Для додавання нової товарної позиції, якої не було в податковій накладній, що коригується, у розрахунку коригування до такої податкової накладної зі знаком «+» в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, які додаються (нові товарні позиції). Водночас у графі 1 цього розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

Наприклад, у податковій накладній було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару, при цьому потрібно анулювати товар (номенклатуру) по другому рядку та додати новий товар (номенклатуру). У такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної:

• для анулювання товару, зазначеного в рядку «2» податкової накладної, у графі 1 зазначається номер рядка «2» і зі знаком «-» указуються показники щодо такого товару;

• для додавання нового товару (номенклатури) у графі 1 указується «4» і зі знаком «+» указуються показники щодо нового товару.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної в усіх рядках, які заповнюються у зв'язку зі зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування - «зміна номенклатури».

У разі якщо відбувається лише зміна кількісних та/або вартісних показників податкової накладної, без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування виконується записом в одному рядку в розрахунку коригування до податкової накладної, у графі 1 якого відображається № за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

При цьому якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв'язку зі здійсненням заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника, або якщо коригування номенклатури в підсумку не змінює суму компенсації, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

Якщо в результаті складання постачальником розрахунку коригування до податкової накладної у зв'язку зі здійснення заміни та/або доповнення номенклатури товарів/послуг відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, то такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, і для цього постачальник надсилає такий складений розрахунок коригування отримувачу.

Таке повідомлення опублікувала на своєму офіційному веб-сайті ДФСУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини