Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Списуємо дослідні зразки продукції: що з ПДВ

1 листопада 2018, 16:00
366
0
Реклама

Підприємство здійснює витрати, пов'язані із виробництвом дослідних зразків продукції, із віднесенням відповідних сум ПДВ до податкового кредиту. Після закінчення виробничого процесу собівартість таких дослідних зразків списується до складу операційних витрат. Чи не потрібно у такому разі коригувати податковий кредит та/або нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов'язання?

Ось що на це відповіли податківці.

Враховуючи викладене, при списанні дослідних зразків продукції суми ПДВ, які були включені до складу податкового кредиту під час їх виробництва, коригуванню не підлягають.

При цьому податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ підприємством не нараховуються за умови, що вартість таких зразків включається до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування ПДВ та пов'язані з отриманням доходів.

У разі недотримання цієї умови при списанні таких зразків платник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ за основною ставкою відповідно до п. 198.5 ПКУ, оскільки такі зразки не використовуються в оподатковуваних операціях платника податку.

Див. ІПК ДФСУ від 25.10.2018 р. № 4580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Більше про нарахування компенсуючих ПДВ-зобов'язань читайте в матеріалах "Компенсуючі податкові зобов'язання з ПДВ: коли їх необхідно нараховувати" і "За покупками без ПДВ компенсаційних податкових зобов'язань не буде" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини