Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підприємець сплачує орендну плату фізособі: чи нараховувати ЄСВ

8 листопада 2018, 16:00
340
0
Реклама

Якщо особа, яка провадить незалежну професійну діяльність нараховує (виплачує) дохід від оренди нерухомого майна фізичній особі, то оподаткування такого доходу здійснюється у порядку, визначеному п. 170.1 ПКУ. При цьому такий дохід не є базою нарахування ЄСВ.

Статтею 320 ЦКУ передбачено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Слід зазначити, що постановою Верховного суду України від 13.03.2018 у справі № 306/2004/15-ц визначено, що наявність у особи статусу підприємця не може свідчити про те, що з моменту його державної реєстрації як фізичної особи-підприємця він виступає в такій якості у всіх правовідносинах. Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна нежитлового призначення може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і поза нею.

ІПК ДФС від 02.11.2018 р. № 4664/О/99-99-13-01-03-14/ІПК

Читайте також статтю "Чи може ФОП-загальносистемник віднести на витрати бухгалтерські послуги" газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини