Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Три головні документи для призначення пенсії

13 листопада 2018, 16:00
531
0
Реклама

Паспорт. В Пенсійному Фонді ретельно перевіряють документи на справжність та наявність фотографій згідно віку. Адже непоодинокі ситуації, коли до органів Фонду звертаються громадяни із недійсними паспортами.

Документ, який підтверджує стаж людини. До січня 2004 року - це трудова книжка. І до Пенсійного фонду треба подати її оригінал. Що ж стосується стажу після 1 січня 2004 року, то в цьому випадку жодних документів приносити не потрібно, оскільки ця інформація береться працівниками Фонду із Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відомості про зарплату. Для того, аби обрати оптимальний варіант для обчислення пенсії та врахувати найвигіднішу заробітну плату, доцільно мати відомості про зарплату за якомога більший період. Однак, варто пам'ятати: даний період не повинен бути більш ніж 60 місяців і закінчуватись не пізніше 30 червня 2000 року.

В Пенсійному фонді наголосили: довідки про зарплату враховуються, якщо на підприємстві, що їх видало, є первинні документи, які підтверджують записи у трудовій книжці. Адже сьогодні дехто практикує виготовлення будь-яких довідок з високою заробітною платою. Довідки про зарплату перевіряються працівниками Фонду, які виїжджають на підприємство та звіряють їх з первинними документами - особовими рахунками, особово-платіжними відомостями та іншими документами, які підтверджують факт нарахування заробітної плати.

Також необхідно пам'ятати, що для призначення пенсії необхідно написати заяву, зразок якої є у будь-якому відділенні Пенсійного фонду і заяву про те, куди саме пенсіонеру має надходити пенсійна виплата: до відділення ПАТ “Укрпошта” чи на банківський рахунок. Окрім того, потрібно принести до Пенсійного фонду трудову книжку, ідентифікаційний номер і копію паспорта. У разі необхідності - копію свідоцтва про народження дитини, свідоцтва про укладення шлюбу, диплома про освіту тощо.

Фахівці ПФУ також порадили звертатись до органів Пенсійного фонду раніше часу призначення пенсії. Тоді є можливість зібрати необхідні документи, яких можливо, не вистачає та подати весь пакет документів вчасно.

За даними ПФУ.

Читайте на цю тему у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"Форми ОК-5 й ОК-7, додаток 9 чи трудова книжка: звідки брати страховий стаж?"

"Оновлене Положення про реєстр застрахованих осіб дає нові можливості"

"Оновлено Положення про порядок ведення Реєстру застрахованих осіб"

Якщо хочете отримати більше матеріалів, які стануть Вам у нагоді не лише як фахівцю з бухобліку та податків, а й як громадянину, замовте безкоштовний тестовий доступ протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи "ЛІГА:ЗАКОН" та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини