Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В ППР не зазначено суму пені: як платникові податків дізнатися, скільки платити

10 грудня 2018, 11:20
228
0
Реклама

Фахівці ДФСУ надали роз'яснення щодо порядку документальної фіксації нарахованої відповідно до пп. 129.1.1 ПКУ пені на певну дату, а також необхідності її відображення у податкових повідомленнях-рішеннях, зокрема за формою "Р" (ІПК від 03.12.2018 р. № 5082/6/99-99-14-03-03-15/ІПК).

Так, Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджено наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204 (далі - Порядок № 1204). Водночас Порядком № 1204 не передбачено відображення у податкових повідомленнях-рішеннях, які надсилаються платнику податків за наслідками перевірки, сум пені відповідно до пп. 129.1.1 ПКУ, оскільки на момент їх надіслання (вручення) платникам податків відсутні всі необхідні дані для визначення її суми, зокрема, дата закінчення нарахування пені. Нарахування пені на суму грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки, здійснюється в інтегрованій картці платника засобами ІТС "Податковий блок".

Що стосується інформування платника податків про нарахування пені та її суми, то у відповідних формах податкових повідомлень-рішень (зокрема, за формою "Р") міститься попередження про здійснення, у разі нарахування грошового зобов'язання контролюючим органом, нарахування пені у встановленому ст. 129 ПКУ порядку та у передбачені зазначеною статтею строки.

Крім того, відповідно до ст. 42 прим.1 ПКУ функціонує інформаційно-телекомунікаційна система "Електронний кабінет", яка забезпечує можливість реалізації платниками податків визначених ПКУ прав та обов'язків шляхом перегляду даних інтегрованої картки платника в режимі реального часу. Така можливість реалізована у режимі "Стан розрахунків з бюджетом" особистої частини електронного кабінету. Інструкцію по користуванню зазначеним режимом розміщено в розділі "Допомога" (пункт "Стан розрахунків з бюджетом").

Податковим агентам цікавим може бути матеріал "Як нараховувати пеню з ПДФО" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини