Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Формуємо податковий кредит на підставі зведеної податкової накладної

13 грудня 2018, 11:50
669
0
Реклама

У разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, постачальник (продавець) може скласти зведену податкову накладну.

У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна", замість позначки "Х" зазначається код ознаки 4 (складання зведених податкових накладних при ритмічному або безперервному характері постачання).

Також при складанні зведених податкових накладних покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" такої податкової накладної робиться позначка "Х" та зазначається тип причини 02. При цьому у графі "Отримувач (покупець)" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "100000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється.

У графі 2 зведеної податкової накладної зазначається весь опис (номенклатура) поставлених протягом місяця товарів/послуг.

При цьому відсутність факту оплати поставлених товарів/послуг (крім визначених п. 44 підрозділу 2 р. XX ПКУ) не звільняє постачальника (продавця) від складання зведеної податкової накладної.

Зведені податкові накладні (крім зведених податкових накладних, складених у разі здійснення операцій, визначених п. 44 підрозділу 2 р. XX ПКУ) не складаються на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

При цьому, слід зауважити, що ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Отже, у платника податків є всі правові підстави для формування податкового кредиту на основі зведеної податкової накладної, а право на її застосування у багатьох випадках може запобігти штрафним санкціям та додатковим донарахуванням податкових зобов'язань зі сплати ПДВ до бюджету.

Таке повідомлення опублікував на своєму офіційному веб-сайті Офіс великих платників податків ДФС.

Про складання зведених податкових накладних ми розповідали в матеріалі "Зведені податкові накладні та розрахунки коригування до них: хто та коли складає, як заповнити й відкоригувати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини