Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як діяти банкам до запровадження валютних новацій – НБУ

11 лютого 2019, 11:45
1368
0
Реклама

Відповідно до норм Закону № 2473, який вводиться в дію 07.02.2019, нерезидентам гарантуються усі права, надані резидентам у сфері здійснення валютних операцій, у тому числі право відкривати рахунки в українських фінустановах та здійснювати через такі рахунки валютні операції з урахуванням обмежень, визначених цим Законом та іншими законами України.

В зв'язку із цим, Нацбанк, до набрання чинності указаних змін, рекомендував оформлювати банківські операції таким чином:

1) банк відкриває поточний рахунок юрособі - нерезиденту, яка не має рахунку в цьому банку, на підставі таких документів:

• заяви про відкриття поточного рахунку (Додаток 2 до Інструкції № 492). У заяві в рядку "Додаткова інформація" обов'язково зазначається мета відкриття рахунку (для здійснення інвестицій в Україну, для здійснення підприємницької діяльності в Україні, для проведення операцій без здійснення підприємницької діяльності в Україні);

• копії легалізованого або засвідченого шляхом проставлення апостиля витягу з торговельного, банківського або судового реєстру/реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юрособи/документа, що свідчить про реєстрацію юрособи відповідно до законодавства країни її місцезнаходження, засвідченої в установленому законодавством України порядку;

• копії легалізованої або засвідченої шляхом проставлення апостиля довіреності на ім'я особи, яка має право відкривати рахунок/документа, що підтверджує повноваження особи, яка має право відкривати рахунок без довіреності, засвідченої в установленому законодавством України порядку. У разі видачі юрособою - нерезидентом такої довіреності на території України подається копія цієї довіреності, засвідченої в установленому законодавством України порядку;

• копії документа, що підтверджує взяття юрособи - нерезидента на облік у ДФС як платника єдиного внеску, у разі якщо юридична особа - нерезидент використовує найману працю і відповідно до законодавства України є платником єдиного внеску.

2) Під час відкриття нових рахунків клієнтам (як резидентам, так і нерезидентам) подання в банк картки із зразками підписів, засвідчених нотаріально, не вимагається. Перелік осіб, які відповідно до законодавства України мають право розпоряджатись рахунком клієнта, та документи, що підтверджують повноваження цих осіб, подаються/надсилаються до банку в паперовій/електронній формі (засобами інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем) у порядку, визначеному внутрішніми документами банку.

3) Банк зобов'язаний надіслати повідомлення до відповідного контролюючого органу про відкриття або закриття рахунку платника податків клієнта банку та проводити видаткові операції за рахунком такого клієнта в порядку, визначеному ст. 69 ПКУ.

Нацбанк також зауважив, що відповідно до вимог, передбачених ст. 6 Закону № 1702 та Положенням № 417, банк як суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний здійснювати ідентифікацію, верифікацію клієнта (представника клієнта), вивчення клієнта та уточнення інформації про клієнта у випадках, встановлених законом, забезпечувати у своїй діяльності управління ризиками та розробляти критерії ризиків, виявляти відповідно до внутрішніх документів з питань фінансового моніторингу факт належності клієнта або особи, що діє від його імені, до національних, іноземних публічних діячів та діячів, що виконують політичні функції в міжнародних організаціях, їх близьких осіб або пов'язаних з ними осіб тощо, а також здійснювати аналіз фінансових операцій клієнтів з використанням ризик-орієнтованих підходів.

Див. лист НБУ від 07.02.2019 р. № 57-0007/7109.

Темі "Валютні новації 2019" присвячена низка публікацій видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН № 05-06 від 04 лютого 2019, зокрема:

• у матеріалі "Валютні новації в роз'ясненні Нацбанку" проаналізовано Нові нормативні документи, розкрито питання щодо скасованих та тимчасово змінених обмежень валютного законодавства;

• у матеріалі "Валютні новації: використання готівкової валюти та банківських металів" проаналізовані нові правила використання готівкової валюти й банківських металів, які викладені, зокрема, у Положення № 1 - 3;

• у статті "Валютні новації: захисні заходи й обмеження" розглядаємо приписи Положення № 4 5 та 7, який описує порядок застосування обмежувальних заходів.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини