Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пенсіонерів звільняти без законних підстав не можна - Держпраці

30 липня 2019, 14:10
12718
0
Реклама

Спеціалісти Держпраці роз'яснили як звільняють працівників, які досягли пенсійного віку, при наявності або відсутності у них бажання продовжувати трудову діяльність.

Якщо працівник, який досяг пенсійного віку, не бажає більше працювати, він може бути ініціатором припинення трудового договору. Припинення трудового договору з ініціативи працівника регулюється ст. 38 КЗпП.

Якщо працівник, який досяг пенсійного віку, бажає й надалі працювати, роботодавець може його звільнити за власною ініціативою лише у випадках, передбачених ст. 40 та 41 КЗпП. В цих статтях міститься вичерпний перелік підстав, за якими з ініціативи роботодавця може бути звільнений працівник. Звільнення працівника за будь-якими іншими підставами не дозволяється. Зазначені особи мають право працювати та мають право на пенсію, яка оформлюється ПФУ.

Зверніть увагу! У КЗпП не передбачені особливості звільнення працівників, які досягли пенсійного віку. В Україні діє принцип рівності трудових прав громадян незалежно від будь-яких обставин.

Джерело: ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.

Про порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Працюючі пенсіонери".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини