Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Новий механізм житлових субсидій та пільг на комунальні послуги діє із 1 жовтня

2 жовтня 2019, 17:00
4328
0
Реклама

Із 1 жовтня 2019 року запроваджується новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок призначення виплат залишається майже незмінним.

Суму пільги розраховуватимуть виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

Новий механізм виплати пільг передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не підприємствам-надавачам послуг. Тобто, якщо домогосподарство спожило менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі - заощаджені гроші вони можуть залишити собі.

Новий механізм дає два варіанти одержання допомоги:

(1) безготівкова монетизація - коли Ощадбанк автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, а за підсумками опалювального сезону - зекономлені гроші можна зняти за підсумками опалювального періоду (раз на рік). В цьому випадку пільговик не докладає жодних зусиль, за нього все зроблять органи соцзахисту;

(2) готівкова монетизація - коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із 38 уповноважених банків (або через виплатні об'єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати “живі” гроші. Важливо, що заяву на відповідну послугу потрібно подати до 15 жовтня!

Більшості отримувачам субсидій, яким допомогу перепризначили за підсумками попереднього опалювального сезону - субсидія буде перерахована автоматично. Ця категорія населення не повинна докладати жодних зусиль у зв'язку із новими правилами. Всю роботу за них зроблять місцеві органи соціального захисту.

А от внутрішньо переміщеним особам, орендарям житлового приміщення, а також домогосподарствам, яким призначили субсидію на фактично проживаючих, і які у травні поточного року не звернулися до управлінь соцзахисту - потрібно зробити це зараз! Час для звернення - фактично до 15 грудня (тобто не пізніше, ніж за 2 місяці з початку опалювального сезону, за винятком окремих життєвих ситуацій).

Домогосподарствам, які за підсумками попереднього опалювального сезону отримали відмову у продовженні програми субсидій через борги пропонують декілька варіантів:

1) звернутися до підприємства-надавача послуг із проханням провести реструктуризацію боргу (особливо актуально у випадку значної заборгованості);

2) погасити заборгованість перед надавачем послуг і звернутися за субсидією (актуально у випадках невеликої заборгованості);

3) у виключних випадках, коли у людини немає можливості ліквідувати заборгованість, але є гостра потреба у субсидії - вона може звернутися до спеціальної комісії при місцевих органах влади, яка, у випадку обґрунтованої позиції, може призначити субсидію.

Джерело: сайт Мінсоцполітики

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини