Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи справді ЄСВ об’єднають з ПДФО, а єдинників позбавлять права надавати послуги

4.10.2019, 10:30
5113
0

Голова парламентського комітету прокоментував зміни у фіскальному законодавстві
Голова парламентського комітету прокоментував зміни у фіскальному законодавстві

Про це йшлося в інтерв'ю РБК-Україна голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Так, щодо законопроекту № 1210, який має внести зміни до ПКУ, Д. Гетманцев повідомив, що той не обговорюється в авральному режимі. Найвірогідніше, що Верховна Рада проголосує за нього у першому читанні вже цього тижня. Водночас значна частина законопроекту, відсотків 50-70, буде переглянута до другого читання. Голова парламентського комітету визнає, що найбільше питань викликає частина законопроекту, присвячена боротьбі зі схемою відходу від податків шляхом виведення доходів з країни з високими податками, де вони і генеруються, в країни з низькими або нульовими податками.

Серед позитивів законопроекту Д. Гетманцев називає запровадження апеляційної ради для адміністративного оскарження, введення мотивувальної частини податкового повідомлення-рішення, реформування відповідальності.

В інтерв'ю депутат також зауважив, що серцевиною весняної податкової реформи буде реформа оподаткування доходів. Вона передбачає посімейне декларування ПДФО, розширення вирахувань з ПДФО, податкову амністію, патент для першої групи єдиного податку, податок на виведений капітал і у самому кінці - загальне декларування.

Щодо ЄСВ, то навантаження змінюватися у короткостроковій перспективі не буде. Але протягом двох-трьох років таки зміниться. Як зазначив голова парламентського комітету, ПДФО та ЄСВ потрібно привести до одного знаменника і об'єднати.

Щодо перспектив спрощеної системи депутат повідомив, що першу групу збираються реформувати, ввести патент на індивідуальну діяльність, всіх самозайнятих об'єднати з першою групою, але поки чіткої концепції немає. Д. Гетманцев зауважив: "Якщо говорити про третю групу, я не розумію, у чому проблема підняти поріг. Якщо люди платять 5% від податкового навантаження, бізнес на загальній системі платить менше 5%, платить 2-3% від обороту. Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі, щоб це не можна було використовувати при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому".

Щоправда, згодом Д. Гетманцев повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці: "В інтерв'ю на РБК-Україна мова йде про те, як збільшити ліміт для третьої групи платників. Це слушна ідея. Однак існує проблема - зараз третя група ФОП використовується великим бізнесом для уникання сплати ПДФО та ЄСВ. Тому, ДОРЕЧНО розглядати варіант підвищення ліміту з одночасним розглядом запобіжників, які не дозволять великому бізнесу надалі уникати сплати податків. Яких запобіжників? Відповіді на це питання поки немає. Давайте обговорювати разом - так само як ми разом із бізнесом та громадськістю розглядаємо всі інші законопроекти. І ще раз наголошую - зміни у системі оподаткування не можуть бути за рахунок заборони роботи ФОПів, що надають послуги на єдиному податку".

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар