Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада проголосувала за оновлення оренди держкомунмайна – чого чекати

7.10.2019, 08:30
493
0

Відповідний законопроект прийнятий парламентом в цілому
Відповідний законопроект прийнятий парламентом в цілому

Верховна Рада на своєму засіданні 3 жовтня проголосувала за проект Закону "Про оренду державного та комунального майна" (№ 1055-1) у другому читанні і в цілому. Закон передбачає суттєві зміни в процедурах оренди державного і комунального майна.

Нагадаємо, що спершу до ВРУ було подано законопроект № 1055, який нами був детально проаналізований. Згодом іншими депутатами від правлячої більшості був поданий альтернативний законопроект № 1055-1, який дещо відрізнявся від № 1055, але ключові аспекти у них - ідентичні. Зокрема - передача в оренду державного та комунального майна буде здійснюватися у більшості випадків шляхом продажу права оренди на електронному аукціоні у електронній торговій системі.

Після розгляду законопроекту № 1055-1 у першому читанні до нього було внесено ще низку правок, зокрема передбачили, що дія відповідного закону не поширюється на відносини концесії державного та комунального майна.

Перше, що впадає в око: новим законом запроваджується створення Переліків першого (об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні) та другого (об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону) типів.

Ключовими етапами процедури передачі в оренду державного та комунального майна стануть:

1) прийняття рішення щодо можливості передачі майна в оренду;

2) внесення інформації про потенційний об'єкт оренди до електронної торгової системи;

3) прийняття рішення про включення потенційного об'єкта оренди до одного із Переліків;

4) опублікування інформації про потенційний об'єкт оренди, відносно якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в електронній торговій системі;

5) розміщення в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду;

6) проведення аукціону на право оренди майна або передача об'єкта в оренду без проведення аукціону, укладання та публікація в електронній торговій системі договору оренди.

За новими правилами договір оренди зможе відрізнятися від типового договору оренди, якщо об'єкт оренди передається в оренду із додатковими умовами.

Новим Законом визначається і перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

Після підписання Президентом Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але в дію буде ведений з 1 лютого 2020 року, крім окремих положень, які вводяться в дію з 1 жовтня 2020 року. Договори оренди державного та комунального майна, укладені до набрання чинності цим Законом, збережуть свою чинність та продовжать діяти до моменту закінчення строку, на який вони були укладені.

Джерело: законопроект "Про оренду державного та комунального майна" від 06.09.2019 р. № 1055-1

Про наслідки для єдинника групи 4 у разі користування земділянками без реєстрації права оренди читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар