Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Працівників місцевих держадміністрацій очікує масове скорочення: як про це попереджатимуть

24.10.2019, 15:20
6931
0

Роботодавець має потурбуватись про письмове повідомлення кожного із працівників, що потраплять під скорочення
Роботодавець має потурбуватись про письмове повідомлення кожного із працівників, що потраплять під скорочення

Станом на 01.01.2020 р. чисельність працівників місцевих держадміністрацій має бути суттєво скорочена. Таких дій від керівництва ОДА та РДА вимагає постанова КМУ від 19.06.2019 р. № 746, якою доведена гранична чисельність працівників місцевих державних адміністрацій із 01.01.2020 р.

З цього приводу Мінсоцполітики зауважує: законодавство про працю не передбачає форму та спосіб повідомлення працівника про наступне вивільнення у зв'язку із ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників. Водночас у разі виникнення трудових спорів власник повинен мати докази, що працівника було повідомлено про відповідне вивільнення за два місяці.

Адже згідно ст. 49 прим.2 КЗпП про наступне звільнення у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (з урахуванням вимог ст. 87 Закону України "Про державну службу").

Джерело: лист Мінсоцполітики від 24.09.2019 р. № 10/0/36-19

Зазвичай під час реорганізації підприємства відбувається скорочення штату або чисельності працівників. Задля уникнення трудових спорів роботодавець повинен додержуватися процедури скорочення, визначеної трудовим законодавством. Про неї читайте у матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар