Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розмитнення "євроблях" хочуть здешевити

31.10.2019, 14:00
4395
0

До Ради внесли чергові законопроекти, які мають знизити вартість розмитнення авто на іноземній реєстрації
До Ради внесли чергові законопроекти, які мають знизити вартість розмитнення авто на іноземній реєстрації

Тимчасово, до 31 грудня 2019 року включно, власники авто на іноземній реєстрації можуть без штрафів розмитнити свої авто, які перебувають на території України із порушення митних режимів їх увезення. Це передбачає Закон України від 12.09.2019 р. № 73-IX. Однак при цьому вартість розмитнення, яку прийняли ще наприкінці 2018 року, не змінилася і є занадто високою у порівнянні із вартістью самого авто.

Аби замінити чинну дискримінаційну систему оподаткування акцизним податком авто та зробити доступнішими для українців як нових, так й недорогих, але якісних вживаних авто, до Ради внесли законопроекти № 2342 та № 2345.

Пропонують наступні зміни до ПКУ:

1. Тимчасово, протягом 180 календарних днів з дня набрання чинності законопроекту як Закону:

- ставки акцизного податку для транспортних засобів, автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів визначають за формулою, що не враховує віковий коефіцієнт;

- призупиняють дію норми, що передбачає застосування коефіцієнтів до ставок акцизного податку:

а) для транспортних засобів, що використовувалися з 5 до 8 років, - коефіцієнту 40;

б) для автомобілів, що використовувалися понад 8 років, - коефіцієнту 50.

Зазначені норми поширюються лише на транспортні засоби, що ввезені на митну територію України до дня набрання чинності цього законопроекту як Закону.

Водночас, аби спростити митне оформлення та реєстрацію в Україні:

- щодо легкових транспортних засобів - тимчасово (протягом 180 календарних днів з дня набрання чинності Закону) призупинити дії ст. 2, 2-1 та 3 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів";

- щодо транспортних засобів спеціального призначення або тих, що використовувалися понад 30 років чи належать до предметів колекціонування або антикваріату - скасувати вимогу щодо відповідності екологічним нормам відповідно до ст. 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів";

2. Із 1 січня 2021 року виключити з переліку підакцизних товарів "автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів".

Джерело: законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення умов ввезення на митну територію України транспортних засобів та приведення умов оподаткування до загального режиму акцизних зборів Європейського Союзу" від 29.10.2019 р. № 2342; законопроект "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового зупинення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України" від 30.10.2019 р. № 2345


Якщо для господарської діяльності потрібен автомобіль, його не обов'язково купувати. Чинне законодавство передбачає й інші варіанти одержання транспорту, зокрема оренду у фізичних осіб. Про це - в статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар