Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Медзаклади замість листків непрацездатності видають довідки: чи виплатять лікарняні

15 листопада 2019, 11:15
3448
0
Реклама

Правобережне відділення УВД ФССУ у м. Києві повідомило, що у зв'язку із відсутністю бланків листків непрацездатності медичні заклади наразі видають довідки.

Вони роз'яснили, що така довідка не є підставою для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності. Адже лікарняні нараховують та виплачують тільки на підставі листка непрацездатності.

Отже, якщо працівник надасть таку довідку своєму роботодавцю, вона лише підтвердить, що працівник відповідний часовий проміжок хворів. Однак лікарняні на її підставі нараховувати не можна.

Аби у роботодавця були законні підстави оплатити працівнику час його хвороби, співробітник повинен обміняти довідку на листок непрацездатності.

Отже, після хвороби працівнику слід надавати роботодавцю не оригінал, а копію довідки. Оригінал він має зберігати в себе для подальшого обміну на листок непрацездатності. Після обміну листок непрацездатності працівник повинен надати роботодавцю, а роботодавець на його підставі нарахувати лікарняні та оформити заяву-розрахунок для надання матеріального забезпечення від Фонду соцстраху.

Такий алгоритм дій для працівників та їх роботодавців надало Правобережне відділення УВД ФССУ у м. Києві.

Читайте також:


Як оформлюється листок непрацездатності. Які відомості бухгалтер має перевірити в ньому, а які заповнити власноруч, дізнавайтесь із ситуації для бухгалтера "Листок непрацездатності: форма та порядок видачі".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини