Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Дошкільну освіту фінансуватимуть місцеві бюджети, а соцпрограми – держбюджет

12 грудня 2019, 15:20
1139
0
Реклама

12.12.2019 р. опубліковано Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" від 14.11.2019 р. № 293-IX, більшість норми якого запрацюють із 01.01.2020 р.

Він несе низку змін, що зацікавлять бюджетні установ. Виокремимо такі з них:

1. Соціальне забезпечення долучено до списку захищених видатків бюджету.

2. Із бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад утримуватимуть загальну середню освіту:

- початкові школи, гімназії, ліцеї (у тому числі з дошкільними підрозділами (відділеннями, групами);

- міжшкільні ресурсні центри;

- спеціалізовані мистецькі школи (школи-інтернати), школи-інтернати (ліцеї-інтернати) спортивного профілю, військові (військово-морські) ліцеї, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, наукові ліцеї, наукові ліцеї-інтернати, гімназії та ліцеї, у складі яких є інтернати з частковим або повним утриманням учнів (крім закладів, визначених у пп. "а" п. 7 ч. 1 ст. 87 та у пп. "а" п. 2 ч. 1 ст. 90 БКУ);

- дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (якщо не менше 70% кількості учнів дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів припадає на територію відповідного міста, району чи об'єднаної територіальної громади), інклюзивно-ресурсні центри.

3. Скасовується субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту. Натомість виплата державної соціальної допомоги і покриття витрат на її доставку здійснюватимуться за рахунок коштів Держбюджету України.

4. Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівників у таких типах закладів освіти:

1) початкові школи, гімназії, ліцеї (крім дошкільних підрозділів (відділень, груп);

2) спеціальні школи, санаторні школи;

3) спеціалізовані мистецькі школи (школи-інтернати), школи-інтернати (ліцеї-інтернати) спортивного профілю, військові (військово-морські) ліцеї, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, наукові ліцеї, наукові ліцеї-інтернати, гімназії та ліцеї, у складі яких є інтернати з частковим або повним утриманням учнів;

4) дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри, інклюзивно-ресурсні центри;

5) заклади професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти;

6) заклади фахової передвищої освіти і коледжі державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти.

5. Із бюджетів сіл, селищ, міст районного значення можуть здійснюватися видатки на:

- освіту (в частині утримання закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів (відділень, груп) початкових шкіл);

- державні культурно-освітні та театрально-видовищні програми (в частині утримання сільських, селищних та міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек).

Процедура й облік результатів інвентаризації у бюджетній сфері докладно розписано у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Аби мати доступ до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН в режимі 24/7 скористайтеся тестовим доступом до сервісу.

Читайте також:

- мінімальна зарплата на 2020 рік;

- податкова соцпільга у 2020 році;

- граничні норми добових для відряджень у 2020 році.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини