Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Проценти за депозитами можуть звільнити від оподаткування

13 грудня 2019, 11:30
416
0
Реклама

Законопроектом № 2498 пропонується викласти в новій редакції пп. 165.1.41 Податкового кодексу України. Така нова редакція передбачає, що до загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу фізособи не включаються такі доходи як проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, на вклад (депозит) у кредитних спілках, процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом.

Зараз проценти, отримані фізичною особою від розміщення коштів на депозит (вклад) або зберігання їх на поточному (в тому числі, картковому) рахунку, оподатковують за ставкою 18%.

Окрім того з цих доходів утримують ще й військовий збір 1,5%. Виключенням є доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізосіб виплачують виключно заробітну плату, стипендії, пенсії, соціальні допомоги та ін.

Тобто, кожна фізособа, яка розміщує у банківській установі депозит (вклад), або просто має грошові кошти на поточному (в тому числі, картковому рахунку), якщо ці кошти не є заробітною платою, пенсією, стипендією, соціальною допомогою тощо, сплачує майже п'яту частину такого доходу як податок.

Зауважимо, що це не перша ініціатива стосовно оподаткування процентів за депозитним вкладом. Так, законопроект № 2422 пропонує встановити на доходи за депозитними вкладами нульову ставку ПДФО.

До речі, нещодавно Верховний Суд розглянув питання чи сплачують аліменти з відсотків за депозитом та вказав, що помилка банку в оформленні депозиту не повинна перешкоджати його поверненню.

Своєю чергою, податківці пояснювали, чи включати до складу доходів суми депозиту підприємця на загальній системі та чи може отримувати проценти за депозитом ОСББ.

Відслідковувати зміни в законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини