Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Працівник на семінарі у вихідний день: як оплачувати

19 грудня 2019, 13:20
566
0
Реклама

Інколи доводиться працівника залучати до роботи у вихідні або святкові дні. Це ж стосується відряджень на семінари, які проводяться по суботам або неділям. Мінсоцполітики роз'яснило, як у такому разі оплачувати час відрядження.

Участь працівника у семінарі можна оформити як відрядження або як підвищення кваліфікації з відривом від виробництва. Усе залежить від мети семінару, місця проведення, видачі документа про освіту тощо.

Працівникам, які направлені у службове відрядження, виконану роботу оплачують відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (ст. 121 КЗпП).

Якщо працівника направляли у відрядження спеціально для роботи у вихідні дні, то таку роботу можна компенсувати іншим днем відпочинку або в грошовій формі у подвійному розмірі.

Гарантії для працівників, яких направляють на підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, визначає п. 1 постанови КМУ від 28.06.1997 р. № 695. Вони включають: збереження середньої зарплати за основним місцем роботи за час навчання, оплату вартості проїзду працівника до місця навчання та назад і виплату добових за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень.

Враховуйте, що неоподаткований розмір добових у 2020 році збільшиться.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 13.09.2019 р. № 1318/0/206-19.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини