Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З наступного року держава буде доплачувати ЄСВ за фермерів, але не всіх

23 грудня 2019, 16:00
1671
0
Реклама

Як ми вже інформували, постановою КМУ № 565 затверджено Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки. Вона полягатиме у доплаті на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного соціального внеску. Луганські податківці нагадують, що Постанова № 565 набуває чинності з 1 січня 2020 року.

Право на отримання доплати мають члени/голова сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене відповідно до Закону про фермерське господарство та зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи.

Але не мають права на отримання доплати члени/голова сімейного фермерського господарства, які підлягають страхуванню на інших підставах або звільняються від сплати ЄСВ та не беруть добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що для отримання доплати голова сімейного фермерського господарства подає не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку місяця до податкового органу за місцем свого обліку як платника внеску відповідні заяви від себе та усіх членів сімейного фермерського господарства. До заяв голова фермерського господарства додає копію договору (декларації) про утворення сімейного фермерського господарства.

Право на отримання доплати виникає у членів/голови сімейного фермерського господарства з 1 числа місяця, наступного за місяцем подання заяви.

За підсумками календарного року члени/голова сімейного фермерського господарства сплачують внесок із суми доходу (прибутку), отриманого від провадження їх діяльності, у строки, передбачені Законом про ЄСВ, зменшений на суму доплати, виплаченої за рахунок бюджетних коштів.

Нещодавно податківці роз'яснили, як діяти члену фермерського господарства, який перебуває на обліку як платник ЄСВ, якщо він укладає трудовий договір з роботодавцем. Водночас член ФГ (платник ЄСВ) у разі укладання трудового договору із роботодавцем повинен неодмінно знятись з обліку як платник ЄСВ.

Про інші зміни, які чекають на фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб, читайте тут:

- скільки підприємцям доведеться платити єдиного податку у 2020 році;

- на скільки більше податків за найманих працівників платитимуть роботодавці у 2020 році;

- ФОП-єдинникам підвищать ліміти і тимчасово звільнять від РРО;

- адвокатам, нотаріусам та бухгалтерам дозволять бути єдинниками;

- нова п'ята група єдинників матиме нульову ставку, але потраплять туди лише щасливчики.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини