Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент підписав нові вимоги до фінмоніторингу – чого чекати бізнесу та фізособам

29.12.2019, 17:30
1737
0

Підвищать до 400 тис. грн "порогову" суму для обов’язкового звітування про операцію
Підвищать до 400 тис. грн "порогову" суму для обов’язкового звітування про операцію

У газеті "Голос України" від 28.12.2019 р. опублікували новий Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX. Він прийде на зміну чинному Закону № 1702.

Як ми вже повідомляли, цей Закон передбачає передусім збільшення суми фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу (з 150 тис. грн до 400 тис. грн) з одночасним зменшенням кількості ознак таких фінансових операцій (з 17 до 4). Тобто банки, страховики, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації та інші фінансові установи зобов'язані повідомляти Держфінмоніторинг про фінансові операції на суму більше 400 тис. грн та пов'язані з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з держав, що не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що провадять діяльність в антилегалізаційній сфері.

Зверніть увагу, що розширено коло суб'єктів, які будуть повідомляти Держфінмоніторинг про підозрілі фінансові операції. Сюди додали осіб, які надають інформаційно-консультаційні послуги з питань оподаткування.

Також удосконалено процедуру розкриття суб'єктами господарювання своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), запроваджено оновлену систему покарань за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу.

Закон вводить обов'язок для платіжних систем:

- супроводжувати грошові перекази інформацією про платника та одержувача переказу;

- забезпечувати наявність та повноту інформації про платника та одержувача платежу;

- встановлювати запобіжні заходи, спрямовані на протидію маніпуляціям з грошима, одержаними від злочинів, пов'язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму.

Цей Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

Відслідковувати зміни в законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар