Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд встановив військовим "підвищену" пенсію, а поліцейським – доплату до пенсії

2.01.2020, 10:55
79578
7

Зміни передбачають виплату підвищеного розміру пенсії військовим пенсіонерам
Зміни передбачають виплату підвищеного розміру пенсії військовим пенсіонерам

Про нові умови виплати пенсій окремим категоріям громадян йдеться в постанові КМУ від 24.12.2019 р. № 1088. Вона стосується двох груп одержувачів пенсій.

Перша - ті, чию пенсію:

- призначили згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 01.03.2018 р. (крім пенсій міліціонерам та поліцейським);

- перерахували з 01.01.2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, заклади вищої освіти), що визначені станом на 01.03.2018 р. відповідно до Постанови № 704.

Для цієї категорії пенсіонерів виплата пенсій, що відповідають указаним критеріям, здійснюється у підвищеному розмірі з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р.

Друга категорія - особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). Їм виплачують з 1 січня 2020 р. пенсію, яка з 01.01.2016 р. перерахована з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсії, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом).

Більше того - цій категорії одержувачів щомісяця буде проводитися виплата 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 01.01.2016 р., та місячним розміром пенсії, отриманої особою за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р., до забезпечення повної виплати розрахованої суми різниці.

Водночас виключили пункти 1-3 Постанови № 103, яка раніше передбачала перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб.

Нагадаємо, що раніше Верховний Суд підтримав військових пенсіонерів у питанні перерахунку пенсій. Це рішення суду визнано зразковим для аналогічних справ.

Цей же Верховний Суд назвав пенсії, які не можна обмежувати у розмірі.

Водночас усіх без винятку пенсіонерів може торкнутися верифікація соціальних виплат, яка стала можлива завдяки новому Закону № 324. Він передбачає проведення перевірок законності призначення та правильності виплати пенсій, стипендій, соціальних допомог та аналогічних виплат.

Подбайте про своє майбутнє уже сьогодні. Ви можете відкрити свій пенсійний рахунок в найнадійнішому недержавному пенсійному фонді Ліга Пенсія та в майбутньому отримувати недержавну пенсію! Зважайте, що недержавна пенсія забезпечить можливість зберегти звичний спосіб життя без обмежень після виходу на пенсію.

Відслідковувати зміни в законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар