Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як правильно заповнити жіночі назви посад в кадровій документації — поради Мінсоцполітики

21 лютого 2020, 10:40
2117
0
Реклама

Схоже, новий Український правопис дійшов і до кадрової документації. Тож Мінсоцполітики довелось пояснювати, як бути із назвами посад (професій) у жіночому роді.

По-перше, назви посад (професій) у штатному розписі визначають відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010 "Класифікатор професій", затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327 (далі - Класифікатор професій). У ньому дійсно назви посад (професій) наводять у чоловічому роді, окрім назв, які застосовують виключно у жіночому роді ("Друкарка", "Економка", "Нянька", "Покоївка", "Швачка" тощо).

По-друге, постановою КМУ від 22.05.2019 р. № 437 схвалено Український правопис в п. 4 параграфу 32 якого передбачено утворення іменників на означення осіб жіночої статі від іменників чоловічого роду.

У зв'язку з цим проект Змін № 9 до Класифікатора професій враховуватиме вказані вимоги, а саме: абзац 22 розділу 3 "Основні положення" Класифікатора професій викладуть у новій редакції. . Це дозволить за потребою професійні назви робіт адаптувати для означення жіночої статі особи. Наприклад, "інженер - інженерка", "верстатник широкого профілю - верстатниця широкого профілю", "соціолог - соціологиня".

По-третє, назви посад (професій), у редакції яких використовують слова "проект", "кафедра" тощо, наприклад "Завідувач кафедри" (код 1229.4), "Керівник проектів та програм" (код 1238), "Головний інженер проекту" (код 1237.1) , приведуть у відповідність до норм і правил Українського правопису під час формування нової версії Класифікатора професій.

В підсумку Мінсоцполітики уважає, що при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації можна застосовувати новий Український правопис.

Проте, все ж треба враховувати, що інформацію зі Звіту з ЄСВ обробляють за допомогою комп'ютерних технологій. Тож уважаємо, що краще, аби професійні назви робіт (графа 12 таблиці 5) відповідали діючому Класифікатору професій.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 06.12.2019 р. № 259/0/193-19.

Про ключові новації в правописі читайте в матеріалі "Новий правопис: на що очікувати бізнесу".


Про застосування нових трудових штрафів докладно розповіли у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтесяТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини